Skip to main content

دیدار ترامپ با ملکه بریتانیا؛ ده‌ها هزار معترض به خیابان‌های لندن آمدند
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در سفر خود به بریتانیا روز جمعه ۲۲ تیر با ملکه این کشور دیدار کرد در حالی که ده‌ها هزار نفر از شهروندان بریتانیایی در اعتراض به سیاست‌های رهبر آمریکا در مرکز لندن دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

بر اساس گزارش‌ها، ملکه الیزابت در قلعه ویندزور از آقای ترامپ و همسر او، ملانیا، استقبال کرد تا در ادامه مراسم، مهمانی چای ملکه برگزار شود که طبق اعلام کاخ سفید می‌باید ۲۵ دقیقه به طول انجامیده باشد.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این ملکه الیزابت را «زنی فوق‌العاده» توصیف کرده بود. 

این نخستین سفر دونالد ترامپ در مقام رئیس جمهور آمریکا به بریتانیا محسوب می‌شود که ابتدا قرار بود در بالاترین سطح رسمی ملاقات رهبران دو کشور باشد اما در نهایت این برنامه با تغییراتی انجام شد تا دیگر نتوان از آن به عنوان یک دیدار تمام رسمی نام برد.

آقای ترامپ پیش از دیدار با ملکه الیزابت، گفت‌وگویی با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، در اقامتگاه وی داشت که با کنفرانسی خبری همراه بود و دو رهبر سیاسی به مسائل مختلفی از جمله توافق هسته‌ای با ایران پرداختند.

رئیس جمهوری آمریکا در این کنفرانس تاکید کرد که بریتانیا باید به فشارهایش بر تهران ادامه دهد. 

وی همچنین گفت که واشینگتن و لندن، هر دو بر سر این که ایران هرگز نباید به سلاح‌های اتمی دست یابد اشتراک نظر دارند.

بریتانیا همراه آلمان و فرانسه، دو کشور اروپایی دیگر طرف توافق هسته‌ای وین، خواستار حفظ برجام است در حالی که دولت دونالد ترامپ اعلام کرده که آمریکا از این توافق خارج می‌شود تا تحریم‌ها علیه تهران بازگردد.

آمریکا خواستار دستیابی به توافق جدیدی با ایران است که برنامه موشکی آن را نیز شامل شود و به حمایت‌های تهران از گروه‌هایی چون حماس، حزب‌الله لبنان و شورشیان حوثی در یمن پایان دهد.

اروپایی‌ها اما می‌گویند، علی‌رغم آن که با آمریکا درباره برنامه موشک‌های بالستیک ایران و اقدامات جمهوری اسلامی در منطقه، هم‌نظر هستند، اما توافق هسته‌ای را باید حفظ کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روز جمعه همزمان با دیدار آقای ترامپ با ملکه الیزابت، ده‌ها هزار نفر در لندن علیه حضور وی در بریتانیا دست به تظاهرات زدند.

یکی از ویژگی‌های این تظاهرات به اهتزاز درآوردن بالنی نارنجی رنگ با عنوان «بچه ترامپ» بود که کاریکاتوری از ترامپ با پوشک بچه ارائه می‌کند در حالی که خشمگین است و فریاد می‌کشد. 

صادق خان، شهردار لندن، اجازه پرواز این بالن در پایتخت بریتانیا را صادر کرده است که خشم گروه‌های دست راستی در بریتانیا را به دنبال داشت و آن را اهانت‌آمیز خواندند.

این بالن بر فراز پارلمان بریتانیا به پرواز درآمد در حالی که خود آقای ترامپ کیلومترها دورتر از پارلمان مشغول دیدارهای خود با رهبران بریتانیا بود.

ترامپ عصر جمعه لندن را به مقصد اسکاتلند برای یک سفر شخصی ترک می‌کند. 

وی دو روز را در یک باشگاه گلف که متعلق به خود اوست می‌گذراند و سپس راهی اجلاسی در هلسینکی فنلاند می‌شود تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، دیدار داشته باشد.


Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…