Skip to main content

انتقاد ولادیمیر پوتین از تحریم‌های غرب علیه روسیه
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، روز پنج‌شنبه ۱۷ خرداد، در یک برنامه تلویزیونی ضمن انتقاد از تحریم‌های غرب علیه کشورش گفت این رویکرد در غرب که روسیه را به چشم تهدید و رقیب می‌بینند رویکردی «اشتباه» است.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین هشدار داد که «خروج ایالات متحده از معاهدات موشک‌های ضد بالیستیک تلاشی است برای پایان دادن به موازنه استراتژیک، اما ما به این حرکت پاسخ خواهیم داد

آقای پوتین این مطلب را در یک برنامه زنده «پرسش و پاسخ» عنوان کرد. در این برنامه که چند ساعت به‌ طول می‌انجامد شهروندانی از سراسر روسیه با تماس تلفنی سؤالاتی را مطرح می‌کنند و رئیس‌جمهور روسیه به آنها پاسخ می‌دهد. ولادیمیر پوتین معمولاً چند بار در سال در چنین برنامه‌ای شرکت می‌کند.

در پی تظاهرات گسترده و سپس چرخش سیاسی در اوکراین و خروج این کشور از حوزه نفوذ روسیه، مقام‌های کرملین اقدام به جدا کردن شبه‌جزیره کریمه از اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه کردند.

این اقدام با محکومیت جامعه جهانی مواجه شد و از آن زمان روسیه در این ارتباط هدف تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفته‌ است.

رئیس‌جمهوری روسیه در پاسخ به یکی از پرسش‌ها در مورد تحریم‌های غرب گفت: «این روشی است برای محدود کردن روسیه… زیرا اتهامات بی‌پایانی که می‌زنند زمینه‌ساز اقدامات محدودکننده آنها شده‌ است

وی در ادامه گفت: «دلیلش هم این است که روسیه به عنوان یک تهدید دیده می‌شود، فکر می‌کنند روسیه قرار است تبدیل به یک رقیب شود. 

به باور من این رویکرد اشتباه است. به جای ایجاد محدودیت بهتر است همکاری سازنده برقرار شود، و در نتیجه تأثیر کلی آن بر اقتصاد جهانی مثبت خواهد بود

آقای پوتین تأکید کرد: «ما معتقدیم اعمال یک‌جانبه انواع تحریم‌ها حلال مشکلات نیست، بلکه آنها را بدتر می‌کند

ولادیمیر پوتین در پاسخ به سؤالی دیگر در مورد روابط خارجه کشورش گفت: «درک اینکه جنگ جهانی سوم می‌تواند پایان تمدن باشد باید ما را از اقدامات شدید در عرصه بین‌المللی برحذر دارد؛ اقداماتی که برای تمدن امروزی بسیار خطرناک هستند».

او در عین حال از خروج ایالات متحده از پیمان‌های موشکی ضد بالیستیک انتقاد کرد و هشدار داد که «ما به این حرکت پاسخ خواهیم داد».

پیمان منع تولید موشک‌های ضد موشک از سال ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۲ اجرایی شد، اما آمریکا در سال ۲۰۰۲ از این معاهده خارج شد.

روسیه از آن زمان به نوسازی سامانه‌های موشکی خود روی آورده و ولادیمیر پوتین هر چند گاه پیشرفت‌هایی را در این زمینه اعلام می‌کند.

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، هنگام ارائه راهبرد دفاعی آمریکا در سال ۲۰۱۸ روسیه و چین را «چالش اصلی برای رفاه و امنیت» آمریکا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد.

به گفته جیمز متیس، ایالات متحده دیگر همچون گذشته در زمین، دریا، فضا و فضای سایبری بی‌رقیب نیست.

ولادیمیر پوتین در برنامه تلویزیونی روز پنج‌شنبه خود بر اهمیت اکتشافات فضایی نیز تأکید کرد و یادآور شد که در این زمینه همکاری کشورش با ایالات متحده ادامه خواهد یافت.Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…