Skip to main content

عذرخواهی حامیان صلح در آمریکا از مردم ایران
بیش از پنج هزار نفر از نخبگان سیاسی، هنرمندان و فعالان مدنی آمریکایی حامی صلح با امضای نامه ای خطاب به مردم ایران بابت رفتار خطرناک، اتهامات بی پایه و اساس و تصمیم یک جانبه دونالد ترامپ در خروج از توافق بین المللی هسته ای (برجام) عذرخواهی کردند.

به گزارش خبری  در این نامه آمده است: مردم عزیز ایران ما به خاطر تصمیم خطرناک و بی پایه رئیس جمهوری آمریکا در خروج از توافقنامه هسته ای ایران هم پیمان شده ایم که هر کاری که از دستمان بر می آید برای عوض کردن این تصمیم انجام خواهیم داد.

در این نامه افزوده شده است: ما به خاطر اینکه دولت کشورمان، توافقنامه ای فعال را زیر پا گذاشته است که نه تنها آمریکا بلکه فرانسه، روسیه، انگلیس، چین، آلمان امضا کرده و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود، شرمساریم. 

توافقی که ایران آن را اجرا می کرد و می توانست جهان را امن و مردم دو کشور را به هم نزدیک تر کند.

حامیان صلح آمریکایی در بخش دیگری از این نامه تصریح کرده اند: برخلاف رئیس جمهوری کشورمان، ما معتقدیم توافق، توافق است، ما می خواهیم تنش ها در خاورمیانه کاهش یابد و برخلاف رئیس جمهورمان می خواهیم در صلح و آرامش با مردم ایران زندگی کنیم.

در این نامه یادآوری شده است: ما از تاریخ وحشتناک کشورمان آگاهیم و می دانیم دولت ما در امور داخلی کشور شما دخالت کرده است، در مسایلی همچون کودتای 1953 و سرنگونی دولت دموکرات مصدق ، حمایت از صدام در حمله به ایران و فروش تسلیحات شیمیایی به او، سرنگونی هواپیمای مسافربری در سال 1988 و کشتن 290 سرنشین آن.

فعالان مدنی و سیاسی آمریکایی در این نامه خطاب به مردم ایران تاکید کرده اند: ما درک می کنیم که دولت آمریکا حق دخالت در امور داخلی کشور شما یا خاورمیانه را ندارد. 

ما نباید سلاح را به آنهایی که به نقض حقوق بشر متهم هستند همچون عربستان سعودی و اسرائیل بفروشیم یا نیروهای نظامی خود را برای مبارزه در سرزمین های دور دست اعزام کنیم.

این نامه ادامه می دهد: با تمام معایبی که در جامعه خودمان از نابرابری های گسترده و نژاد پرستی تا یک سیستم سیاسی فاسد متاثر از پول وجود دارد، ما باید درون کشور خود را پاک کنیم به جای آنکه به دیگران بگویم چگونه خود را اداره کنند.

حامیان صلح آمریکایی افزوده اند: ما از سازمان ملل خواستاریم کشور ما را بخاطر نقض توافقنامه هسته ای ایران مجازات کند و از اروپا، روسیه و چین می خواهیم این توافق را زنده نگهدارند؛ ما هم هر کاری که از دستمان بر می آید انجام خواهیم داد تا از این رئیس جمهوری بی قید و شرط خلاص شویم و شخصی قابل اعتماد، با اخلاق و متعهد به دیپلماسی جایگزین او شود.

در انتهای این نامه اظهار شده است لطفا دست دوستی ما را قبول کنید به امید روزی که صلح طلبان بر تفرقه اندازان و نفرت پروران پیروز شوند. با عذر خواهی صادقانه.

این نامه که با هماهنگی برخی از نخبگان سیاسی و گروه های مدنی حامی صلح نوشته شده تا کنون بیش از 5 هزار امضا جمع کرده است که در میان آنها امضای افراد مشهوری همچون جین فوندا هنرپیشه و فعال سیاسی، نوآم چامسکی فیلسوف و نظریه پرداز آمریکایی، الیور استون کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی، ایو انسلر هنرپیشه، دنی گلاور هنرپیشه و کارگردان به چشم می خورد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بدون در نظرگرفتن پایبندی ایران به تعهدات برجامی خود که آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان تنها مرجع صالح 11 بار آن را تایید کرده است، در اقدامی یک جانبه از توافق بین المللی هسته ای ایران خارج شد.

این اقدام با مخالفت گسترده کشورهای مختلف، مجامع بین المللی و نهادهای مردمی مدنی مواجه شده است.

Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…