Skip to main content

وزیر خارجه آمریکا: روحانی دستکم می‌تواند زندانیان آمریکایی را آزاد کند
وزیر خارجه آمریکا از احتمال تهیه توافقی جدید با ایران خبر داده و گفته اگر تهران خواستار رابطه تجاری با اروپایی‌هاست "دست‌کم" می‌تواند زندانیان آمریکایی را آزاد کند.

مایک پمپئو در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا از اظهارنظر درباره این‌که واشنگتن حاضر به تبادل زندانی با ایران است خودداری کرد، اما گفت امیدوار است آقای روحانی که "خود را غربی می‌پندارد" این زندانی‌ها را آزاد بکند.

وزیر خارجه آمریکا که به تازگی همراه با سه آمریکایی آزاد شده از کره شمالی به کشورش بازگشته، در مصاحبه تلویزیونی خود گفت: "او [روحانی] می گوید که روابط تجاری اروپایی‌ها را می‌خواهد. این کار، آزادی زندانی‌هایی که کشورش - کشور آقای روحانی نگه داشته - حداقل کاری است که می‌تواند انجام بدهد."

رابرت لویسنون، کارمند سابق اف‌بی‌آی، سیامک و باقر نمازی، ژیائو وانگ مدرس دانشگاه، و نزار زکا شهروند لبنانی دارای کارت سبز اقامت آمریکا از زندانیان شناخته شده آمریکایی در ایران هستند.

یک سال پیش آمریکا خواستار آزادی زندانیان دو تابعیتی شده و دونالد ترامپ گفته بود که در حال آماده کردن مجازات‌هایی در این زمینه علیه ایران است.


توافق تازه با ایران

در حالی که ایران و شرکای اروپایی آن در حال رایزنی‌های فشرده برای حفظ توافق برجام هستند، مایک پومپئو از احتمال طرح یک توافق جدید هسته‌ای با ایران خبر داده است.

آقای پومپئو گفته امیدوار است که با متحدان آمریکا در روزها و هفته‌های آینده بر سر تهیه یک توافق جدید به تفاهم برسند، توافقی که به گفته او "موثر باشد و به طور واقعی جهان را در مقابل رفتار بد ایران حفاظت کند
وزیر خارجه آمریکا به ضرورت گنجاندن موضوع برنامه موشکی ایران در این توافق پیشنهادی اشاره کرده است. 

نپرداختن برجام به برنامه موشکی یکی از دلایل دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، برای خروج از توافق برجام بود.

ایران همواره گفته است که حاضر نیست بر سر برنامه موشکی خود مذاکره کند.

در همین حال که وزیر خارجه آمریکا از احتمال تهیه یک توافق جدید با ایران خبر داده، جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور ایالات متحده بر نگرانی شرکت‌های اروپایی افزوده و گفته است که احتمال دارد این شرکت‌های طرف تجارت با ایران مشمول جریمه‌های آمریکا شوند.

او تأکید کرد که این بستگی به عملکرد دولت‌های اروپایی دارد.

خروج آمریکا از برجام و اعلام تحریم‌های جدید تا شش ماه آینده، باعث دلخوری آلمان، فرانسه و بریتانیا شده که اقتصاد این کشورها ممکن است به خاطر تجارت با ایران دچار زیان شود.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، این هفته با وزرای خارجه این کشورها در بلژیک دیدار خواهد کرد. 

او سفر فشرده خود را برای رایزنی با شرکای آسیایی و اروپایی آغاز کرده است.

امروز آقای ظریف بعد از دیدار یک روزه خود از پکن پایتخت چین، راهی روسیه شد. 

او سپس به بلژیک خواهد رفت.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…