واکنش تند قانونگذاران آمریکا به اظهارت ترامپ درباره کره‌شمالی؛ تهدیدهای دونالد ترامپ توخالی استدر پی تهدید دونالد ترامپ درباره پاسخ سخت آمریکا به کره‌شمالی، قانونگذاران این کشور نسبت به اظهارات او واکنش تندی نشان دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل «جان مک‌کین» رئیس کمیته خدمات مسلح مجلس سنا ضمن اعتراض شدید به تهدیدهای توخالی دونالد ترامپ در قبال کره شمالی گفت: تا جایی که من می‌دانم رهبران بزرگ هیچ‌گاه تهدید نمی‌کنند مگر آنکه واقعا آن را عملی کنند.

وی افزود: من مطمئن نیستم که دونالد ترامپ آمادگی عملی‌کردن تهدیدهای خود درخصوص کره‌شمالی را داشته باشد.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در تهدید شدیداللحن خطاب به کره‌شمالی گفت: در صورتی که تهدیدهای پیونگ‌یانگ همچنان ادامه داشته باشد این تهدیدها با آتش، خشم و قدرتی پاسخ داده خواهد شد که جهان تاکنون نمونه آن را تجربه نکرده‌ است.


این سناتور آمریکایی با تأکید بر جدی‌نگرفتن تهدیدهای دونالد ترامپ گفت: نباید نگران تهدیدهای او بود، دیروز خود واقعی دونالد ترامپ بود(ترامپ کلاسیک، همان کسی که همه‌چیز را با اغراق بیان می‌کند.


دیوید فیونستاین سناتور کالیفرنیا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ با چنین اظهارت اغراق‌آمیزی هیچ کمکی به حل مسئله کره‌شمالی نمی‌کند.الیوت اینگل نماینده ارشد دموکراتها در کمیته روابط خارجی کنگره نیز در واکنش به تهدیدهای دونالد ترامپ با بیان اینکه ترامپ با ترسیم خطوط قرمز توهمی و مبهم اعتبار آمریکا را زیر سؤال می‌برد گفت: نباید اشتباه کرد تهدید کره‌شمالی ،تهدیدی واقعی است، اما واکنش غیرحرفه‌ای رئیس‌جچمهور این پیام را صادر می‌کند که او در پاسخ به اظهارات ماجراجویانه رهبر کره‌شمالی از سلاحهای اتمی آمریکا استفاده خواهد کرد.

Comments