دردسرهای پسر ۲۶ ساله نخست وزیر اسرائیلاز زمانی که بزرگترین پسر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به سن بلوغ رسیده، ماهی نیست که رسانه های اسرائیلی از رفتارها و آنچه «زندگی پر تجمل» او می نامند، انتقاد نکنند. 

بخصوص که آنها به هزینه های سنگین پسر نتانیاهو از محل بودجه عمومی و به اصطلاح پول مالیات دهندگان اسرائیلی انتقاد دارند.

اسوشیتدپرس در گزارشی، «یائیر نتانیاهو» را پسری ۲۶ ساله معرفی می کند که با سران کشورهای جهان خودمانی رفتار می کند؛ یک محافظ شخصی با حقوق دولتی دارد و در اقامتگاه رسمی نخست وزیر زندگی می کند.

تازه ترین موردی که باز نام «یائیر نتانیاهو» را به رسانه ها برگردانده، یک نوشته «گستاخانه» او در شبکه های اجتماعی است که حتی واکنش علنی فرزند یکی از رهبران پیشین اسرائیل و تهدید به شکایت از او را در پی داشته است. 

آن هم در شرایطی که پدرش، بنیامین نتانیاهو در هفته های اخیر با ادعای چند پرونده فساد روبرو شده است.

هفته پیش اعلام شد «آری هارو» مشاور ارشد سابق نتانیاهو با دادستانی توافق کرده تا درباره دو پرونده اتهامی فساد مالی و دریافت رشوه علیه نخست وزیر اسرائیل، شهادت بدهد.

به نوشته اسوشیتدپرس، در کنار حواشی پدر، حالا پسر نخست وزیر اسرائیل هم با دردسر هایی روبروست. 

هفته گذشته نشریات زرد اسرائیل گزارش دادند که وقتی همسایه ها به پسر نتانیاهو گفتند باید مدفوع سگش را جمع کند، او «بی ادبانه» انگشت به آنها نشان داد.

«یائیر نتانیاهو» دو روز بعد هم دردسر جدیدی خلق کرد. 

یک اتاق فکر لیبرال، از زندگی پر ریخت و پاش پسر نخست وزیر آن هم با هزینه مردم، انتقاد کرد، و پسر نخست وزیر باز با تحقیر، انگشت میانه خودش را به آنها نشان داد. اقدامی که در فضای مجازی با واکنش هایی همراه شد.

پسر نتانیاهو در دفاع از خودش می گوید، چون دولت پدرش، پول یک سازمان سیاسی چپگرای اسرائیلی به نام «مولاد» را قطع کرده، آنها او را زیر فشار گذاشته اند.


اما تازه ترین حاشیه پسر نتانیاهو ادعای او درباره پسر «ایهود اولمرت» نخست وزیر سابق اسرائیل است. 

«یائیر نتانیاهو» مدعی شد که «آریل اولمرت» همجنسگراست و یک دوست پسر فلسطینی دارد. 

همین نوشته موجب خشم خانواده اولمرت شد و برادر آریل ضمن تکذیب این ادعا گفت، «یائیر نتانیاهو» یک «لات فاشیست» است.

Comments