Skip to main content

آمریکا خروجش از پیمان پاریس را رسما به سازمان ملل اعلام کردآمریکا طی نامه‌ای به سازمان ملل متحد تصمیمش برای خروج از معاهده اقلیمی پاریس را رسما اعلام کرده است.

خروج از پیمان پاریس یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بود که مدعی است مشارکت آمریکا در کاهش میزان تولید دی‌اکسیدکربن به اقتصاد کشورش آسیب می‌زند.

با وجود این در این نامه وزارت خارجه آمریکا تصریح کرده که واشنگتن تا زمان خروج نهایی از این پیمان (۲۰۱۹) در مذاکرات مربوط به این معاهده جهانی حاضر خواهد شد.

ارسال این نامه کتبی به سازمان ملل متحد اگر چه از ادامه پافشاری آقای ترامپ بر تصمیمش برای خروج از پیمان پاریس خبر می‌دهد اما در عمل جنبه سمبولیک دارد چرا که خروج رسمی آمریکا از این پیمان نمی تواند پیش از چهارم نوامبر سال ۲۰۱۹ آغاز شود و پس از آن هم روند خروج آمریکا از آن حدود یک سال طول خواهد کشید.

بدین ترتیب، خروج آمریکا از پیمان پاریس در اجرا نمی تواند پیش از اواسط پاییز سال ۲۰۲۰ روی دهد و این همزمان با آغاز به کار رئیس جمهور بعدی در آمریکاست که ممکن است با انتخاب مجدد آقای ترامپ همراه شود و یا شخص دیگری برنده انتخابات نوامبر سال ۲۰۲۰ باشد، که در این صورت رئیس جمهوری جدید قادر خواهد بود دوباره آمریکا را به پیمان اقلیمی پاریس متعهد کند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا به سازمان ملل متحد آمده: "آمریکا امروز کتبا به سازمان ملل متحد اعلام می‌کند که بنا دارد در زمان مقررشده و قانونی از پیمان پاریس خارج شود. 

همزمان، آمریکا به حضورش در مذاکرات و جلسات این توافق‌نامه ادامه خواهد داد تا از منافع آمریکا حمایت کند و همچنین مطمئن شود که گزینه‌های سیاست‌گذاری آتی در این باره برای دولت (آمریکا) مهیا است."

در اواسط ماه ژوئن و همزمان با سفر آقای ترامپ به پاریس، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که کاخ‌سفید از گفتگو درباره یک "توافق نامه اقلیمی دیگر که منصفانه و متضمن منافع ایالات متحده باشد" استقبال می‌کند.

با وجود این، امضاء کنندگان برجسته معاهده پاریس در واکنش به این سخنان آقای ترامپ از "غیرقابل تکرار شدن مذاکرات" در این باره سخن گفتند؛ چرا که مذاکرات برای توافق پاریس که در سال ۲۰۱۵ نهایی شد، خود ده‌ها سال به طول انجامیده بود.

مخالفت یک طرفه آمریکا با این پیمان حتی در اجلاس سران کشورهای اقتصادی جهان که اوایل ماه ژوئیه گذشته در هامبورگ آلمان برگزار شد هم سایه افکنده بود؛ در بیانیه پایانی این نشست تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده پاریس مورد اشاره قرار گرفته بود. 

با وجود این رهبران گروه ۲۰ تاکید کرده بودند که پیمان پاریس "غیرقابل بازگشت" است.Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…