Skip to main content

آمریکا: روسیه باید درک کند اتهام دخالت در انتخابات تا چه اندازه خطیر استآمریکا گفته است اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به روابط دو کشور آسیب جدی زده اما این آسیب غیر قابل جبران نیست.

روز دوشنبه، ۱۶ مرداد (۷ اوت)، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در نشست منطقه‌ای آسه‌آن به مانیل، پایتخت فیلیپین سفر کرده است در حاشیه این اجلاس با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد. 

وی در پی این دیدار گفت که معتقد است آمریکا و روسیه می‌توانند برای کاهش تنش کنونی در روابط دوجانبه راه حل مناسبی بیابند.

روابط آمریکا و روسیه که به خصوص از زمان اقدام روسیه در جدایی شبه‌جزیره کریمه از اوکراین و انضمام آن به خاک خود در سال ٢٠١٤ به سردی گراییده بود، با اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا و پیگیری این موضوع توسط مراجع پارلمانی، امنیتی و قضایی این کشور تیره‌تر شده است. 

روسیه متهم است که در جریان مبارزات انتخاباتی سال گذشته، کوشید با رخنه رایانه‌ای در تشکیلات سیاسی و انتخاباتی، بر نتیجه انتخابات تاثیر بگذارد. 

هدف از این اقدام، کمک به پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی از حزب جمهوری‌خواه بوده که در مقایسه با رقیب انتخاباتی خود از حزب دموکرات، در جریان مبارزات انتخاباتی موضع ملایم‌تری نسبت به روسیه و رئیس جمهوری آن کشور اتخاذ کرده بود.

آقای تیلرسون گفته است که در ملاقات با آقای لاوروف در این مورد که روسیه مظنون به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته است با او گفتگو کرد و افزود که آمریکا باید "به روس‌ها کمک کند تا درک کنند این ماجرا تا چه اندازه خطیر بوده و تا چه حد به روابط دو کشور آسیب زده است." وی در عین حال گفت که به طرف روسی اطمینان داده که آسیب به روابط جبران ناپذیر و غیرقابل ترمیم نیست.

وزیر خارجه آمریکا افزوده است که "این واقعیتی است که ما می‌خواهیم در زمینه‌های حساس از لحاظ امنیت ملی با روسیه کار کنیم و در همان حال، این موضوع عجیب در مورد بی‌اعتمادی بین ما جدایی انداخته است، و این درست همان کاری است که در زمینه مسایل دیپلماتیک باید به آن بپردازیم."

در حالیکه روند رسیدگی به اتهام مداخله روسیه در انتخابات آمریکا همچنان ادامه دارد، دولت دونالد ترامپ گفته است که مهمترین مانع در بهبود روابط با روسیه موضعگیری آن کشور در قبال بحران داخلی اوکراین است. 

آمریکا و کشورهای غربی روسیه را به حمایت دز جدایی طلبان اوکراینی متهم می‌کند.

ماه گذشته دولت آمریکا نماینده‌ای را به اوکراین اعزام کرد تا وضعیت در این جمهوری سابق اتحاد شوروی را بررسی کند. 

آقای تیلرسون گفته است که "ما نماینده ویژه‌ای را برای ارتباط با روسیه و همچنین طرف‌های درگیر در اوکراین تعیین کرده‌ایم اما قطعا در نظر نداریم در این زمینه به نفع کسی موضعگیری کنیم."

اخیرا کنگره آمریکا طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی را با اکثریت بزرگ آرا تصویب کرد که به امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، رسید و جنبه قانونی یافت. 

گفته می‌شود که آقای ترامپ که در جریان مبارزات انتخاباتی از لزوم همکاری با روسیه در زمینه‌هایی مانند پایان دادن به جنگ روسیه حمایت کرده بود، این مصوبه را با اکراه امضا کرده است.

برخی ناظران معتقدند با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه، دولت آن کشور احتمالا در صدد خواهد بود از خود تصویری از یک ابرقدرت مقتدر در سطح جهانی را به رای دهندگان ارائه دهد و در این زمینه، تحولاتی مانند پایان موفقیت‌آمیز جنگ در سوریه می‌تواند مفید باشد. 

به همین دلیل، این احتمال وجود دارد که مقامات روسی در برابر اقداماتی از سوی آمریکا که باعث ارتقاء وجهه جهانی روسیه شود، مایل به دادن امتیازاتی باشند و دولت آمریکا امیدوار است این آمادگی بتواند به کاهش تنش بین دو طرف کمک کند.


در گذشته، موفقیت در سرکوب جدایی‌طلبان چچنی و حفظ امنیت روسیه در برابر اقدامات آنها و تلاش برای تبدیل روسیه به یک قدرت عمده جهانی از جمله عوامل موفقیت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری، در جلب توجه مردم روسیه بوده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…