ایران و روسیه تحریم‌های آمریکا را محکوم کردندمقام‌های ایران و روسیه وضع تحریم‌های جدید آمریکا را محکوم کرده‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، تحریم‌های جدید را "واپسگرایانه، نامشروع، غیرمنطقی و مغایر با تمامی اصول انسانی و قوانین بین المللی" خوانده است و گفته که ایران حق مقابله به مثل را برای خود محفوظ می‌داند.

دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه هم تحریم‌ها را "جنگ تجاری تمام عیار" خوانده است.

روز چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مصوبه کنگره این کشور برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی را تایید کرد. 

به موجب این مصوبه سپاه پاسداران ایران و افراد وابسته به آن تحریم می‌شوند و همچنین برای سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در روسیه و معاملات دیگر با این کشور محدودیت‌هایی وضع می‌شود.

کنگره آمریکا تحریم جدید ایران را با ادعای حمایت این کشور از تروریسم و انجام اقدامات بی‌ثبات‌ساز تصویب کرده و روسیه را هم به دلیل مداخله این کشور در اوکراین و همچنین مداخله ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تحریم کرده است.

مصوبه کنگره به امیدهای دونالد ترامپ برای بهبود روابط با روسیه ضربه می‌زند. 

آقای ترامپ به هنگام امضای این مصوبه آن را دارای کاستی‌های عمده دانست.

دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، گفته است امضای مصوبه کنگره از طرف دونالد ترامپ گویای "ناتوانی کامل" رئیس جمهور آمریکا است.

آقای مدودف گقته است که در آمریکا قدم‌های دیگری برای کنار زدن آقای ترامپ برداشته خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز گفته است: "به‌زودی سلسله اقدامات مقابله‌ای کشور توسط مجلس ایران و دولت ایران اعلام خواهد شد."


امروزعلی خامنه‌ای، رهبر ایران، در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی گفت: "تحریم البته مشکلاتی را برای کشور به وجود آورد، اما چشممان بر روی امکانات خودمان باز شد. وقتی تحریم شدیم به خود آمدیم."

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1