Skip to main content

پکن: هزینه اجرای تحریم‌های کره شمالی روی دوش چین استوزیر امور خارجه چین می‌گوید که پکن بیشترین هزینه را بابت دور جدید تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی پرداخت می‌کند چرا که روابط اقتصادی نزدیکی با پیونگ یانگ دارد ولی کشورش همیشه قطعنامه‌ها را اجرا کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه هفته جاری به اتفاق آراء تحریم‌های جدیدی علیه کره شمالی به دلیل ادامه آزمایش‌های موشکی‌اش وضع کرد که می‌تواند درآمد ناشی از صادرات سه میلیارد دلاری سالانه‌ این کشور را به یک سوم کاهش دهد.

وانگ یی، وزیر خارجه چین، روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد در یک نشست امنیت منطقه‌ای در مانیل، پایتخت فیلیپین، گفت: قطعنامه جدید، مخالفت چین و جامعه بین‌المللی را با ادامه آزمایش‌های موشکی کره شمالی نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی افزود: «با توجه به رابطه سنتی اقتصادی چین با کره شمالی، این پکن است که هزینه اجرای قطعنامه روی دوش آن می‌افتد».

وزیر خارجه چین در عین حال گفت: «ولی در راستای حفاظت از نظام عدم اشاعه هسته‌ای و صلح و ثبات در منطقه، چین پیش از همه، کاملا و با قاطعیت موارد مطروحه در این قطعنامه را به طور مناسب اجرا می‌کند».

پکن که تنها متحده عمده کره شمالی به شمار می‌رود، مرتبا اعلام کرده است که متعهد به اعمال قطعنامه‌های شدید سازمان علیه پیونگ یانگ است، هرچند که یادآور شده است تجارت «عادی» و معمولی با مردم کره شمالی نباید آسیب ببیند.

دور جدید تحریم‌های کره شمالی، این کشور را از صادرات زغال سنگ، آهن، سنگ آهن، سرب، خاک سرب و غذاهای دریایی منع کرده است. 

همچنین کشور‌ها منع شده‌اند از اینکه شمار کارگران کره شمالی را در خاک خود افزایش دهند و تشکیل هرگونه شرکت مشترک با کره شمالی یا سرمایه‌گذاری جدید در شرکت‌های مشترک با این کشور ممنوع شده است.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، روز سه‌شنبه به شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی گفت: «کاری که این قطعنامه می‌کند فرستادن پیامی قوی و واحد است».

وی افزود که واشینگتن منتظر می‌ماند تا این تحریم‌ها اجرایی شوند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، از دیگر کشور‌ها به دلیل واکنش‌شان به برنامه موشکی کره شمالی قدردانی کرد.

وی در توئیتی نوشت: «پس از سال‌ها ناکامی، کشور‌ها سرانجام در کنار هم به خطرات نشات گرفته از کره شمالی پاسخ دادند. ما باید سرسخت و قاطع باشیم

سفر آمریکا در سازمان ملل می‌گوید که دولت ترامپ برای برخورد با کره شمالی «همه گزینه‌ها را روی میز خواهد داشت» و گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، «باید فکر کند که اگر بخواهد به ایالات متحده حمله کند، آیا می‌تواند برنده جنگ باشد؟»


کره شمالی تلاش نکرده است تا برنامه‌اش برای توسعه موشک‌های با امکان حمل سلاح هسته‌ای به منظور هدف قرار دادن آمریکا را مخفی نگه دارد و فراخوان‌های بین‌المللی برای توقف برنامه‌های موشکی و هسته‌ایش را نادیده گرفته است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…