Skip to main content

آژانس پلیس اروپا: باند قاچاق ایرانی‌ها به بریتانیا متلاشی شدمقام‌های پلیس اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای رسمی از متلاشی شدن یک باند قاچاق انسان در اسپانیا خبر دادند که شهروندان ایران را با دریافت پول هنگفت به بریتانیا می‌رسانده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یوروپل، آژانس پلیس اروپا، در ارتباط با این باند قاچاق انسان تاکنون بیش از صد نفر دستگیر شده‌اند.

آن طور که در گزارش‌ها آمده است، این باند جنایتکار که از شهر مالاگا در جنوب اسپانیا عملیات خود را هدایت می‌کرد با دریافت ۲۵ هزار یورو از هر مهاجر غیرقانونی برای آنها پاسپورت جعلی، بلیت هواپیما و محل سکونت موقت تهیه می‌کرد.

در همین زمینه پس از تحقیقاتی یک‌ساله توسط پلیس سه کشور اسپانیا و بریتانیا و پرتغال، پلیس اسپانیا ۱۴ عضو این باند را در شهر مالاگا بازداشت کرد.

طبق گزارش‌ها، تحقیقات در این زمینه زمانی آغاز شده که یک سال پیش هفت ایرانی با اوراق هویت عمدتا اسپانیایی در فرودگاه هامبورگ آلمان بازداشت شدند. تمام این افراد قصد سفر به بریتانیا را داشتند.

بلیت تمام این افراد نیز در یک آژانس مسافرتی در شهر مالاگا صادر شده بود.

هفته گذشته بیش از ۴۰ نفر دیگر که متهم به فروش اوراق هویت خود به این باند هستند به دست پلیس اسپانیا دستگیر شده‌اند.

طبق گزارش یوروپل، در همین ارتباط ۴۴ شهروند ایران نیز در چند فرودگاه پراکنده در قاره اروپا دستگیر شده‌اند که اوراق جعلی منسوب به این گروه را همراه داشتند.

پوروپل می‌گوید که سردسته این باند قاچاق انسان نیز در فرودگاه هیتروی لندن در حالی که قصد سفر به برزیل را داشته دستگیر شده است.

رویترز می‌گوید که وزارت کشور بریتانیا نیز وقوع این بازداشت‌ها را تأیید کرده، اما از انتشار جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرده است.

در فروردین‌ماه سال جاری نیز وزارت کشور گرجستان اعلام کرد که یک ایرانی متهم به قاچاق انسان را که از تهران به گرجستان پرواز کرده بود هنگام ورود به فرودگاه تفلیس بازداشت کرده است.

آذرماه سال نیز آژانس ملی جرایم بریتانیا خبر داد که ۳۳ عضو یک شبکه قاچاق انسان که در قاچاق مهاجران ایرانی به بریتانیا دست داشته‌اند، در جریان بخشی از تحقیقات گسترده اروپایی در این زمینه، در بریتانیا و یونان بازداشت شده‌اند.

از سال ۹۴ موجی از پناهجویان به سوی قاره اروپا به راه افتاد که مدت‌ها در صدر اخبار قرار می‌گرفت و به واکنش‌های بسیار در اروپا انجامید.

تنها در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون پناه‌جو وارد اروپا شدند که حدود نیمی از آنها سوریه‌ای هستند و بیشتر آنان نیز روانه آلمان شدند. 

در میان این پناهجویان عده زیادی نیز ایرانی بودند.


آژانس پناهندگان سازمان ملل در خردادماه گذشته اعلام کرد که حدود ۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مردم سراسر جهان آواره و بی‌خانمان شده‌اند و با افزایش درگیری‌ها در سودان، امکان افزایش این تعداد وجود دارد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…