Skip to main content

ابراز مخالفت چین با تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران، روسیه و کره شمالیوزارت خارجه چین روز جمعه در بیانیه‌ای با قانون آمریکایی تشدید تحریم‌ها علیه روسیه، ایران و کره شمالی ابراز مخالفت کرد. 

چین می‌گوید که همواره با تحریم‌های «یک‌جانبه» مخالف بوده است.

کنگره آمریکا هفته گذشته با اکثریت قاطع آرا در هر دو مجلس نمایندگان و سنا، مصوبه تحریم‌های جدید روسیه، ایران و کره شمالی را به تصویب رساند که با اعتراض ایران و اقدام متقابل روسیه مواجه شد.

این مصوبه نسخه تازه‌ای از طرح سنای آمریکا بود که اواخر خردادماه با عنوان «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» تصویب شد. 

در مصوبه جدید اما کره شمالی و روسیه نیز هدف قرار گرفته‌اند.

مصوبه مذکور در روز چهارشنبه، ۱۱ مردادماه، با امضای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در عین ایرادهایی که به آن داشت به قانون تبدیل شد.

در همان روز روسیه، ایران و اتحادیه اروپا به قانون شدن تحریم‌های جدید آمریکا واکنش نشان دادند: ایران وعده داد که به این تحریم‌ها واکنشی هوشمندانه نشان دهد، و روسیه نیز تحریم‌های تازه را اعلام جنگی تمام‌عیار در عرصه تجارت خواند.

حال به گزارش خبرگزاری روسی ایتارتاس به نقل از بیانیه رسمی وزارت خارجه چین، این کشور نیز روز جمعه، ۱۳ مردادماه، با این تحریم‌ها ابراز مخالفت کرده است.

در این بیانیه آمده است: «طرف چینی همواره با تحریم‌های یک‌جانبه مخالف بوده است

این بیانیه همچنین تأکید می‌کند که پکن طرفدار حل اختلافات میان دولت‌ها از راه «احترام متقابل و گفت‌وگوی پایاپای» است.

در عین حال یک روز پیشتر وزیر خارجه چین از نقطه‌نظرات همتای امریکایی‌اش یعنی رکس تیلرسون استقبال کرده بود که گفته است واشینگتن در پی تغییر رژیم در کره شمالی نیست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وانگ یی، وزیر خارجه چین، این نقطه‌نظر را «حائز اهمیت بسیار» دانست و ابراز امیدواری کرد که تمام طرف‌های درگیر «دغدغه‌های امنیتی خود را از راه دیالوگ برابر حل و فصل کنند».

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه گفته بود که ایالات متحده قصد سرنگونی رژیم کیم جون اون در کره شمالی را ندارد، اما در عین حال هشدار داده بود که این کشور باید برنامه موشکی اتمی خود را متوقف کند.

آقای تیلرسون در نشستی خبری با اشاره به تلاش‌های دیپلماتیک برای فشار بر پیونگ‌یانگ افزود، اگر رهبر کره شمالی با خلع سلاح شدنش موافقت کند، واشینگتن هم مایل به گفت‌وگو با کره شمالی خواهد بود.

دونالد ترامپ تاکنون چندین بار از نقش یا عدم ایفای نقش چین در رابطه با کره شمالی انتقاد کرده است.

او اخیرا در توییتی ضمن انتقاد دوباره از نقش چین ابراز نومیدی کرده و این کشور را به «عدم تمایل به کشیدن افسار» پیونگ یانگ متهم کرد.


پکن بزرگ‌ترین مشتری تولیدات کره شمالی و در عین حال بزرگ‌ترین منبع تأمین غذا و سوخت برای این کشور است، با این حال چندی پیش با انتقاد شدید از درخواست‌های مکرر آمریکا برای اعمال فشار بیشتر بر کره شمالی، از واشینگتن خواست تا به «فرضیه مسئولیت چین در قبال کره شمالی» خاتمه دهد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…