Skip to main content

قطر از سه کشور عربی به سازمان تجارت جهانی شکایت کردقطر عصر دوشنبه نهم مرداد اعلام کرد که از سه کشور، از میان چهار کشور عربی که قطر را تحریم کرده‌اند، به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده‌است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، قطر در شکایتی که از عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین به سازمان تجارت جهانی کرده، نوشته است که این کشورها قوانین و پیمان‌های تجاری بین‌المللی را «نقض» کرده‌اند.

سه کشور یادشده همراه با مصر از روز ۱۵ خرداد مناسبات دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و آن کشور را از زمین و هوا و دریا تحت تحریم قرار دادند.

این چهار کشور، قطر را متهم می‌کنند که «از گروه‌های افراطی و تروریستی» حمایت می‌کند. 

قطر ضمن رد این اتهام‌ها می‌گوید که تحریم‌های اعمال‌شده «با انگیزه سیاسی» انجام شده‌است.

قطر پیش از این فهرستی از سیزده شرط سختگیرانه را که کشورهای تحریم‌کننده برای رفع تحریم‌ها گذاشته‌اند، رد کرد و از آن زمان هم تمامی میانجی‌گری‌ها بین طرف‌های دعوا بی‌نتیجه بوده است.

این شرایط شامل تعطیلی شبکه تلویزیونی الجزیره، قطع رابطه سیاسی با ایران، اخراج اعضای اخوان‌المسلمین و تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در قطر است؛ شرایطی که قطر آنها را مغایر با حق حاکمیت خود می‌داند.

بر اساس این گزارش،‌ قطر در شکایت‌نامه خود به سازمان تجارت جهانی درخواست انجام رایزنی‌های رسمی با عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین را ارائه کرده است؛ قدمی که می‌تواند راهی جدید برای مذاکره با این کشورها بگشاید.

قطر در این زمینه با انتشار بیانیه‌ای گفته که خواستار «رایزنی و گفت‌وگوی شفاف با کشورهای محاصره‌کننده» است.

بنا بر آیین‌نامه سازمان تجارت جهانی، طرفین مناقشه ۶۰ روز فرصت دارند تا اختلافات خود را از طریق مذاکره حل کنند و در صورت شکست مذاکرات، قطر می‌تواند برای تشکیل هیئتی مستقل درخواست بدهد.

 چنین هیئتی می‌تواند برای سه کشور یادشده، در صورت برچیده نشدن تحریم‌ها، مجازات‌هایی در نظر بگیرد.

قطر که قرار است میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ باشد از زمان بسته شدن تنها مرز زمینی‌اش که با عربستان سعودی است متحمل خسارات زیادی شده است.

شرکت هواپیمایی قطر نیز که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در نوع خود در خاورمیانه است ناچار شده است مسیرهای پروازی خود را به حریم هوایی ایران و برخی کشورهای دیگر تغییر دهد.


وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این نسبت به تعمیق‌ بحران قطر ابراز نگرانی کرده و جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، نیز در تماس با همتای قطری خود خالد العطیه، بر خویشتن‌داری کشورهای خلیج فارس در این بحران تاکید کرده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…