Skip to main content

سفارت آمریکا در مسکو از ممنوعیت دسترسی به اموال خود خبر دادسفارت ایالات متحده در آمریکا روز دوشنبه ۹ مرداد مقام‌های روس را متهم کرد که از دسترسی کارکنان این سفارتخانه به یک ساختمان آن در بیرون از شهر مسکو جلوگیری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این ممنوعیت در حالی اعمال شده است که روسیه اجازه دسترسی اعضای سفارت به اموال این ساختمان را تا اواسط روز سه‌شنبه داده بود.

وزارت امور خارجه روسیه هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

این ساختمان که مقر آن در شمال- غرب مسکو است از سوی سفارت آمریکا اجاره شده تا کارکنانش بتوانند برای امور تفریحی از آن استفاده کنند.

روسیه گفته است که به دنبال تصویب تحریم‌های تازه علیه مسکو دست به یکسری اقدامات تلافی‌جویانه خواهد زد.

رویترز می‌گوید یکی از تصویربرداران آن پنج خودرو از جمله یک کامیونت را با پلاک‌های دیپلماتیک مشاهده کرده بود که قصد ورود به این محل را داشتند تا اموال را جمع‌آوری کند ولی از ورود آنها ممانعت به عمل آمد. از این محل در روسی به عنوان «داچا» نام برده می‌شود.

یک سخنگوی سفارت آمریکا گفته است: «پیرو اطلاع دولت روسیه، هیئت دیپلماتیک ایالات متحده در روسیه تا اواسط روز اول اوت (۱۰ مرداد) امکان دسترسی به داچا را داشت».

او افزوده است: «ما نه امروز و نه دیروز به این محل دسترسی نداشتیم. ما شما را به دولت روسیه ارجاع می‌دهیم که در این زمینه توضیح دهند».

کرملین اعلام کرده است که آمریکا باید ۶۰ درصد از کارکنان خود که شامل ۷۵۵ نفر می‌شوند را کاهش دهد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد که کارکنان سفارت آمریکا در مسکو روز دوشنبه به یک نشست دعوت شدند که در آن، جان اف. تفت، سفیر ایالات متحده، درباره تصمیم روسیه اطلاع‌رسانی کرد.

این شدیدترین تنش دیپلماتیک میان دو کشور از زمان جنگ سرد است.

یکی از اشخاص حاضر در این نشست که نخواست نامش فاش شود، گفته است که «فضای این جلسه شبیه مراسم ترحیم بود».

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه، روز یکشنبه از ایالات متحده خواست تا ۷۵۵ نفر از کادر دیپلماتیک خود را در مسکو تا ماه سپتامبر کاهش دهد و دو ساختمان متعلق به آن نیز به تصرف در آمدند.

او گفت که این اقدام در راستای واکنش به تأیید دور جدید تحریم‌های کنگره آمریکا علیه مسکو است.

آقای پوتین افزود انتظار نمی‌رود «در آینده نزدیک» تغییری در روابط مسکو و واشینگتن ایجاد شود.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، روز دوشنبه گفت که این ۷۵۵ نفر شامل شهروندان روسی نیز خواهد شد که بخش عمده‌ای از کادر ۱۲۰۰ نفره سفارت و کنسولگری آمریکا در مسکو را تشکیل می‌دهند.

سنای آمریکا پنجشنبه هفته گذشته با اکثریت قاطع آراء طرح تشدید تحریم‌های روسیه را تصویب کرد. 

طرحی که در پاسخ به مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته آمریکا، و نیز اقدام روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود تهیه شده بود.

آمریکا در دسامبر سال گذشته و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، دو اقامتگاه مربوط به سفارت روسیه را بست و ۳۵ دیپلمات روس را از خاک خود اخراج کرد.

Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…