امارات برای جنگ یمن از کره شمالی اسلحه خریدیادداشتی درز پیدا کرده از وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد، امارات برای جنگ یمن اقدام به خرید سلاح از کره شمالی کرده است.

اندیشکده مطالعات خلیج فارس در واشنگتن، یادداشتی محرمانه مربوط به وزارت خارجه آمریکا را فاش کرد که نشان می‌دهد امارات برای جنگ یمن، 100 میلیون دلار سلاح از کره شمالی خریداری کرده است.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»،‌ یادداشت فاش شده نشان می‌هد وزارت خارجه آمریکا به ابوظبی هشدار داده کره شمالی از پول فروش این سلاح‌ها برای توسعه برنامه‌  هسته‌ای‌ خود استفاده خواهد کرد؛ اما امارات بدون توجه به این هشدار قرارداد خرید سلاح از کره شمالی را نهایی کرده و اسلحه و تجهیزات خریداری شده را برای گروههای مورد حمایت خود در یمن ارسال کرده است.

این یادداشت در سال 2015 به «یوسف العتیبه» سفیر امارات در واشنگتن تحویل داده شده است و برای تحویل این یادداشت، العتیبه به مقر وزارت خارجه آمریکا فرا خوانده شده است.

این قرارداد خرید سلاح میان یک شرکت اماراتی نزدیک به دولت این کشور و یک شرکت متعلق به کره شمالی به میزان 100 میلیون دلار بسته شده است.


بر اساس گزارش خبری، قرارداد مذکور شامل فروش موشک، مسلسل و تفنگ بوده که برای گروه‌های مورد حمایت امارات در یمن فرستاده شده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1