Skip to main content

نتانیاهو «تثبیت حضور ایران» را دلیل مخالفت خود با آتش‌بس سوریه اعلام کردنخست‌وزیر اسرائیل در سفر به پاریس و پس از دیدار با رئیس‌جمهور فرانسه گفته است که کشورش با توافق اخیر آتش‌بس در سوریه «با قاطعیت مخالف است» زیرا «حضور ایران در سوریه را تقویت و تثبیت می‌کند».


به گزارش رسانه‌های اسرائیل، بنیامین نتانیاهو یکشنبه ۲۵ تیر پس از دیدار با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و در جمع خبرنگاران در کاخ الیزه سخن تأکید کرده است که توافقی که قرار است ایران را از مرز سوریه با اسرائیل تا ۲۰ کیلومتر دور کند، در واقع حضور ایران را در سوریه دائمی می‌کند.

آقای نتانیاهو یادآور شده که این نظر را با امانوئل مکرون در میان گذاشته و علاوه بر آن به آگاهی وزیر خارجه آمریکا نیز رسانده است.

بر پایه گزارش رسانه‌های اسرائیل، نخست‌وزیر اسرائیل همزمان با حضور در پاریس، برای دومین بار در روزهای گذشته با رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در باره توافق آتش‌بس در سوریه گفت‌وگوی تلفنی داشته است.

توافق آتش‌بس در جنوب غرب سوریه نتیجه دیدار روز ۱۶ تیر میان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با ولادیمیر پوتین همتای روس او در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان بود.

آتش‌بس در این بخش از مرزهای سوریه با اسرائیل از یکشنبه ۱۸ تیر اجرایی شده است.

همزمان با سخنان بنیامین نتانیاهو در پاریس، هاآرتص به نقل از «یک مقام بلندپایه اسرائیلی»، بدون ذکر نام او نوشت که «توافق بسیار بد» آتش‌بس در سوریه «هیچیک از منافع امنیتی اسرائیل را لحاظ نکرده است».

به نوشته هاآرتص، این مقام اسرائیلی مدعی شد که ایران برای حضور گسترده در سوریه برنامه‌ریزی کرده و در نظر دارد افزون بر اعزام نیروهای مستشاری، نظامیان بیشتری را نیز در سوریه مستقر کند.

وب‌سایت اسرائیلی وای.نت نیز با استناد به مقام‌هایی که آقای نتانیاهو را در سفر به فرانسه همراهی کرده‌اند، مدعی شده که ایران می‌خواهد در سوریه پایگاه دریایی و هوایی بر پا کند و نخست‌وزیر اسرائیل معتقد است چنین وضعی «شرایط را برای اسرائیل تغییر می‌دهد».

بر اساس گزارش رسانه‌ها، آقای مکرون در دیدار با نتانیاهو، به او گفته است که فرانسه نسبت به برجام، توافق هسته‌ای دو سال پیش میان جامعه جهانی با ایران، «با احتیاط» برخورد می‌کند.

طبق این گزارش‌ها، امانوئل مکرون همچنین گفته است فرانسه با هدف کاهش تهدیدها برای اسرائیل از ناحیه حزب‌الله لبنان تلاش می‌کند و «نگرانی اسرائیل را از این تهدیدها درک می‌کند».

در این میان، امانوئل مکرون از نتانیاهو خواسته است که «از هر چه در توان دارد، برای پیشبرد روند صلح با فلسطینی‌ها استفاده کند».

رئیس‌جمهور فرانسه تأکید کرده که کشورش از استقلال فلسطین در جوار اسرائیل حمایت می‌کند و از ساخت‌وسازهای اسرائیل (در اراضی فلسطینی) «نگران» است.

آقای مکرون همچنین حمله مسلحانه جمعه گذشته در مسجد الاقصی به نیروهای امنیتی اسرائیل را محکوم کرده و نسبت به امنیت اسرائیل ابراز «نگرانی» کرده است.

در حمله ۲۳ تیر در مسجد الاقصی، سه عرب شهروند اسرائیلی با تیراندازی غافلگیرکننده به سوی نیروهای امنیتی اسرائیلی مستقر در این منطقه، دو عضو عرب دروزی نیروهای مرزبانی اسرائیل را کشتند و اسرائیلی‌ها نیز سه مهاجم را از پای درآوردند.

رخدادهای مسجد الاقصی موجب لغو نماز جمعه و بسته شدن موقت این مسجد مهم برای مسلمانان شد اما اسرائیل یکشنبه ۲۵ تیر اکثر دروازه های الاقصی را بازگشایی کرد.

در نشست خبری مشترک در پاریس با رئیس‌جمهور فرانسه، آقای نتانیاهو از گسترش تدابیر امنیتی در مسجد الاقصی و شرق اورشلیم، بیت‌المقدس، حمایت کرد و آن را برای حفظ امنیت و ثبات ضروری دانست.

آقای نتانیاهو همچنین به رئیس‌جمهور فرانسه گفت، «ریشه نزاع اسرائیلی-فلسطینی در این است که فلسطینیان با سرسختی زیاد حاضر نیستند، اسرائیل را به عنوان کشور یهودی به رسمیت بشناسند».

بنیامین نتانیاهو و امانوئل مکرون یکشنبه در کنار یکدیگر در آیین هفتاد و پنجمین سالروز طرد یهودیان فرانسوی به اردوگاه‌های ایام نازی‌ها شرکت کردند.

همزمان با نخستین ملاقات نخست‌وزیر اسرائیل با رئیس‌جمهور جدید فرانسه، صدها تن که ظاهراً به طور عموده از اعراب و فلسطینی‌تباران ساکن فرانسه تشکیل می‌شدند، علیه حضور نخست‌وزیر اسرائیل در پاریس تظاهرات کردند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…