Skip to main content

روسیه و چین می‌گویند گزینه نظامی در برابر کره شمالی قابل‌قبول نیستنمایندگی روسیه در سازمان ملل گفته «هرگونه تلاش برای توجیه یک راه‌حل نظامی» در مورد کره شمالی، «غیرقابل‌قبول است». 

سفیر چین در این سازمان نیز گفته «ابزار نظامی نباید به‌عنوان گزینه در نظر گرفته شوند».

این اظهارات، واکنش‌هایی به گفته‌های نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل به شمار می‌روند. 

خانم هیلی در جلسه ۱۴ تیر ماه شورای امنیت گفته، آمریکا آماده است اگر لازم شود از گزینه نظامی علیه کره شمالی استفاده کند؛ اما یک اقدام دیپلماتیک بین‌المللی را در خصوص آزمایش‌ موشک قاره‌پیما توسط پیونگ‌یانگ ترجیح می‌دهد.

کره شمالی روز سه‌شنبه اعلام کرد، یک موشک بالستیک قاره‌پیما را با موفقیت آزمایش کرده است. 

شماری از مقام‌های آمریکایی نیز انجام این آزمایش را تائید کرده‌اند. 

این احتمال وجود دارد که موشک آزمایش‌شده، بتواند بخشی از خاک آمریکا را هدف قرار دهد.

خانم هیلی می‌گوید ایالات متحد در روزهای پیش‌رو، قطعنامه تحریمی تازه‌ای را علیه کره شمالی به شورای امنیت ارائه خواهد کرد. 

اما مشخص نیست تحریم‌ها تا چه حد از حمایت چین و روسیه برخوردار شوند؛ دو کشوری که با کره شمالی رابطه دارند و می‌توانند قطعنامه‌های شورای امنیت را وتو کنند.

ولادیمیر سفرانکف، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل، گفته است «تلاش برای فشار شدید اقتصادی بر کره شمالی، در حالی‌که میلیون‌ها نفر از مردم آن به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز فراوانی دارند، غیرقابل‌قبول است».

او همچنین از همه طرف‌ها خواسته «از تحریک و تهدید به جنگ خودداری کنند». آقای سفرانکف تاکید کرده از منظر مسکو، گزینه پیش‌رو، توقف رزمایش‌های کره جنوبی و آمریکا، در برابر توقف آزمایش‌های نظامی کره شمالی‌ست. 

نماینده چین نیز می‌گوید این پیشنهاد «عادلانه و منطقی» است.

پیش از این مقام‌های ایالات متحده و کره جنوبی این گزینه را رد کرده بودند. سئول، واشینگتن و نیز توکیو، می‌گویند رزمایش‌های آمریکا، ژاپن و کره جنوبی، اهداف دفاعی دارند.

در ادریبهشت ماه سال گذشته وزیر خارجه کره شمالی، گفته بود اگر ایالات متحده «از رزمایش‌های اتمی جنگی خود در شبه‌جزیره کره دست بردارد» پیونگ‌یانگ نیز «آزمایش‌های اتمی خود را متوقف می‌کند».

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، اما این گزینه را رد کرده و گفته بود «یک قول ساده برای توقف آزمایش‌ها، تا یک وقت دیگری که آنها دلشان بخواهد فعالیت‌های شبیه این را دوباره به آزمایش بگذارند، برای ما جدی نیست».

چین و روسیه اما فراتر از رزمایش‌ها رفته و در عین حال خواستار توقف برپایی سامانه پدافندی «ت‌ا‌د» در کره جنوبی هستند. 

خواسته‌ای که نه با موافقت دولت اوباما روبه‌رو شد و نه با موافقت دولت دونالد ترامپ.


نزدیک به ۹۰ درصد از تجارت خارجی کره شمالی با چین انجام می‌شود. 

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، هشدار داده است در صورتی‌که این دادوستد برخلاف قطعنامه‌های شورای امنیت باشد، پکن با واکنش ایالات متحده روبه‌رو خواهد شد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…