Skip to main content

ایران از افتتاح خط تولید انبوه موشک برد بلند «صیاد ۳» خبر دادکمتر از یک‌هفته پس از افزایش تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خاطر فعالیت‌های موشکی، وزارت دفاع ایران از افتتاح خط تولید انبوه و تحویل‌دهی یک موشک پدافند هوایی برد بلند جدید با عنوان «صیاد ۳» خبر داد.

به گزارش خبری خبرگزاری ها حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران ، روز شنبه ۳۱ تیرماه در مراسم افتتاح این خط تولید، برد عملیاتی سامانه موشکی جدید را حدود ۱۲۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی آن را ۲۷ کیلومتر عنوان کرد که برای «مقابله با تهدیدات هوایی» در برد متوسط و بلند طراحی شده است.

وزیر دفاع ایران همچنین تأکید کرد که موشک صیاد ۳ از قابلیت درگیری با انواع مختلف تهدیدات مانند هواپیماهای جنگنده رادارگریز، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‌های کروز، بالگردها و انواع مختلف پرنده‌های مدرن دارای مانور، سرعت و ارتفاع بالا برخوردار است.

به گفته وی «این موشک دارای هدایت ترکیبی و مجهز به جستجوگرهای پیشرفته فعال، نیمه‌فعال و همچنین مادون قرمز است».

حسین دهقان افزود: «سامانه موشکی صیاد ۳ از قابلیت‌های پیشرفته مقابله با انواع جنگ الکترونیک هم برخوردار است».

افتتاح خط تولید انبوه سامانه موشکی صیاد ۳ در حالی صورت می‌گیرد که فرمانده کل سپاه پاسداران هم روز شنبه اعلام کرد تعداد موشک‌های موسوم به «ذوالفقار» و «قیام» افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری ها محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه، گفت موشک‌هایی که اخیراً به سوی خاک سوریه شلیک شد «در حال توسعه کمّی است».

حدود یک ماه پیش، سپاه پاسداران اعلام کرد به تلافی حمله مهاجمان به ساختمان مجلس و آرامگاه خمینی، شش موشک بالیستیک به دیرالزور سوریه شلیک کرده است.

سپاه پاسداران از «اصابت دقیق» این موشک‌ها به مواضع داعش در سوریه خبر داد اما برخی منابع اعلام کردند که تنها دو موشک به اهداف اصابت کرده و دو موشک نیز در خاک عراق فرود آمده است.

این فعالیت‌های جدید موشکی کمتر از یک‌هفته پس از آن صورت می‌گیرد که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه، ۲۷ تیرماه، ۱۸ شخص حقیقی و نهاد دیگر را به دلیل حمایت از فعالیت‌های موشکی بالیستیک ایران در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

تهران متهم است که به‌رغم قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، بارها دست به آزمایش موشکی بالیستیک زده است که از آنها می‌توان برای حمل کلاهک هسته‌ای استفاده کرد.

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که پس از حصول توافق هسته‌ای وین و با هدف تأیید آن صادر شد، از ایران می‌خواهد که از توسعه موشک‌های بالیستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای داشته باشند، خودداری کند.

ایران با تکیه بر همین موضوع می‌گوید که آزمایش‌های موشکی‌اش در تضاد با توافق اتمی نیست، و «موشک‌های آزمایش‌شده با هدف حمل کلاهک‌های هسته‌ای مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند».

تنش لفظی میان مقامات سپاه پاسداران با ایالات متحده به‌ویژه بر سر فعالیت‌های موشکی در هفته‌های اخیر ابعاد بزرگ‌تری به خود گرفته است.


محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، که نیروی تحت امر او در ماه‌های اخیر هدف انتقادهای شدید دولت و کنگره ایالات متحده بوده است، به تازگی گفت در صورتی که سپاه از سوی واشینگتن تحریم شود آمریکا باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا عمق هزار کیلومتری اطراف ایران جمع‌آوری کند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…