Skip to main content

ترامپ به ایران درباره آزادی اتباعش هشدار دادکاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواسته تمامی شهروندان آمریکایی که "به طور ناعادلانه" در این کشور زندانی شدهاند را فورا آزاد کند. 

در این بیانیه آمده آقای ترامپ در حال آماده کردن مجازات‌هایی علیه تهران است.

در این بیانیه که عصر جمعه (۲۱ ژوئیه - ۳۰ تیر) صادر شده آمده: "دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و دولت تحت امر او، تلاش‌های خود برای آزادکردن شهروندان ایالات متحده که به طور ناعادلانه‌ای در ایران زندانی‌اند را دو برابر کرده است. 

آمریکا هرگونه گروگان‌گیری و اقدام دولت‌ها برای گروگان‌گرفتن و زندانی کردن آمریکایی‌ها بدون دلیل محکمه‌پسند و طی روند مناسب قضایی را محکوم می‌کند."

در بخش دیگری از این بیانیه آمده: "نزدیک چهل سال است که ایران از گروگان‌گیری به عنوان یک راهکار سیاسی سود می‌برد، نمونه اخیر آن هم حکم ۱۰ ساله زندان برای ژیائو وانگ است. 

ایران مسئول حفظ سلامتی این شهروند ایالات متحده و سایر آمریکایی‌هایی زندانی دراین کشور است."

ایران ژیائو وانگ را متهم کرده که به قصد پژوهش وارد ایران شده اما نیت او "نفوذ" و جمع‌آوری اسناد و مدارک محرمانه از کتابخانه‌های ایران بوده است.

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران، همچنین او را به ارتباط با نهادهای "برانداز" متهم کرده است.

کاخ سفید در این بیانیه تاکید کرده: "آقای ترامپ به ایران هشدار داده که رابرت لوینسون را به آمریکا بازگرداند و همچنین سیامک و باقر نمازی و سایر آمریکایی‌های زندانی را آزاد کند."

رابرت لویسنون، کارمند سابق اف‌بی‌آی، حدود ۱۰ سال پیش و در حالی که برای یک ماموریت تجسی وارد جزیره کیش شده بود ناپدید شد. 

ایران بارها تاکید کرده که از سرنوشت آقای لوینسون بی خبر است اما آماده همکاری با واشنگتن برای یافتن اوست.

سیامک و باقر نمازی هم که هر دو تابعیت ایرانی-آمریکایی دارند از دو سال پیش به اتهام "کمک به دولت متخاصم آمریکا" بازداشت شده اند و سپس در دادگاه هر کدام به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند.

ایران تابعیت دوم شهروندان خود را قبول ندارد و شهروندانی که با پاسپورت ایرانی خود وارد این کشور می‌شوند را فقط ایرانی می‌داند.

در پایان این بیانیه هم کاخ‌سفید هشدار داده که رئیس جمهوری آمریکا در تدارک مجازات‌های جدی علیه تهران است.

ایران هنوز به این بیانیه کاخ‌سفید واکنش نشان نداده است.

علاوه بر ژیائو وانگ، اخیرا بازداشت یک شهروند غیرایرانی دیگر هم که با ویزا به تهران سفر کرده بود، خبرساز شد.

نزار زکا، شهروند لبنانی آمریکایی، تابستان ۱۳۹۴ بازداشت شد در حالی که به دعوت دولت ایران برای سخنرانی در کنفرانسی به تهران رفته بود.

دادگاه انقلاب آقای زکا را به جرم "جاسوسی و همکاری با دولت آمریکا" به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.


بنابر گزارش‌ها سال گذشته دست‌کم هفت فرد دوتابعیتی ایرانی‌الاصل به دلایل مختلف از جمله جاسوسی به زندان افتادند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…