Skip to main content

اعتراض شدید چین به «فرضیه» مسئولیت این کشور در قبال کره شمالیچین با انتقاد شدید از درخواست‌های مکرر آمریکا از این کشور برای اعمال فشار بیشتر بر کره شمالی، از واشینگتن خواست تا به «فرضیه مسئولیت چین در قبال کره شمالی» خاتمه دهد و تاکید کرد همه طرف‌ها باید به اندازه سهم خود به مسئولیت‌ها عمل کنند.

این نخستین بار است که چین چنین واکنشی به مسئله مسئولیت در قبال کره شمالی نشان می‌دهد و از آن به عنوان «فرضیه» یاد می‌کند.

در دیدار روز شنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با شی جین‌پینگ همتای چینی، آقای ترامپ با لحن دوستانه‌تری سخن گفت اما نارضایتی خود را از اینکه پکن، با توجه به روابط اقتصادی و دیپلماتیک نزدیک خود با پیونگ یانگ، به اندازه کافی برای کنترل کره شمالی تلاش نمی‌کند، ابراز کرد.

این نارضایتی به ویژه از زمان آزمایش موشک بالیستیک بین قاره‌ای کره شمالی افزایش یافته است، آزمایشی که برخی از کارشناسان معتقدند می‌تواند زمینه رسیدن موشک‌های کره شمالی به آلاسکا و بخشی از ساحل غربی ایالات متحده را فراهم کند. چین و روسیه اما با این نظریه مخالفت کرده‌اند.

در پی درخواست‌های مکرر آمریکا و ژاپن و دیگر کشور‌ها از چین برای افزایش فشار بر کره شمالی،‌ گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه گفت: این پکن نیست که به تنش‌ها در شبه جزیره کره دامن می‌زند و راه حل این بحران در دست پکن نیست.

وی بدون نام بردن از شخص یا کشوری افزود: «اخیرا برخی افراد در صحبت از مسئله هسته‌ای شبه جزیره کره درباره مسئولیت چین در مهار کره شمالی، بزرگنمایی و اغراق می‌کنند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: «من فکر می‌کنم این اقدام یا حاصل فقدان آگاهی و درک کامل از این مسئله است و یا انگیزه‌های پنهانی برای گذاردن مسئولیت برعهده کشور دیگری وجود دارد


گزینه نظامی در برابر آزمایش موشکی

نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل در جلسه ۱۴ تیرماه شورای امنیت گفته بود که آمریکا آماده است اگر لازم شود از گزینه نظامی علیه کره شمالی استفاده کند؛ اما یک اقدام دیپلماتیک بین‌المللی را در خصوص آزمایش‌ موشک قاره‌پیما توسط پیونگ‌یانگ ترجیح می‌دهد.

در پاسخ اما نمایندگی روسیه در سازمان ملل گفت: «هرگونه تلاش برای توجیه یک راه‌حل نظامی» در مورد کره شمالی، «غیرقابل‌قبول است».

سفیر چین در این سازمان نیز گفته «ابزار نظامی نباید به‌ عنوان گزینه در نظر گرفته شوند».

در ادریبهشت سال گذشته وزیر خارجه کره شمالی، گفته بود اگر ایالات متحده «از رزمایش‌های اتمی جنگی خود در شبه‌جزیره کره دست بردارد» پیونگ‌یانگ نیز «آزمایش‌های اتمی خود را متوقف می‌کند».

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، اما این گزینه را رد کرده و گفت: «یک قول ساده برای توقف آزمایش‌ها، تا یک وقت دیگری که آنها دلشان بخواهد فعالیت‌های شبیه این را دوباره به آزمایش بگذارند، برای ما جدی نیست

چین و روسیه اما فراتر از رزمایش‌ها رفته و در عین حال خواستار توقف برپایی سامانه پدافندی «تاد» در کره جنوبی هستند، خواسته‌ای که نه با موافقت دولت اوباما روبه‌رو شد و نه با موافقت دولت دونالد ترامپ.

نزدیک به ۹۰ درصد از تجارت خارجی کره شمالی با چین انجام می‌شود.


نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، هشدار داده است در صورتی‌که این دادوستد برخلاف قطعنامه‌های شورای امنیت باشد، پکن با واکنش ایالات متحده روبه‌رو خواهد شد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…