Skip to main content

تلاش دیپلماتیک آمریکا برای کاهش تنش اسرائیل و فلسطینی‌ها؛ سفر نماینده ویژه ترامپ به خاورمیانهکاخ سفید اعلام کرد جیسون گرین بلات به عنوان نماینده ویژه دونالد ترامپ،‌ رییس جمهوری امریکا به خاورمیانه اعزام شده تا با طرف های درگیر در خشونت‌های مرگبار چند وقت اخیر در بیت‌المقدس مذاکره کند. 

آمریکا و سازمان ملل متحد، برای آرام ساختن تشنج میان اسرائیل و فلسطینیان، به تلاش های دیپلماتیک اضطراری متوسل شده اند.

همزمان با سفر نماینده ویژه پرزیدنت ترامپ به خاورمیانه، شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز روز دوشنبه با تشکیل جلسه ای فوق العاده به بررسی مواضع هر دو طرف می پردازد.

جیسون گرین بلات فرستاده ویژه پرزینت ترامپ در امور مذاکرات بین المللی با هدف کاهش تنش بر سر اقدامات امنیتی اسرائیل برای ورود مسلمانان به مسجدالاقصی در شرق اورشلیم به اسرائیل سفر کرد.

اسرائیل در پی کشته شدن دو پلیس اسرائیلی در هفته گذشته ، سیستم ردیاب الکترونیکی در ورودی مسجد القصی نصب کرد.

گرچه مقامات امنیتی اسرائیل می گویند، نصب این سیستم برای جلوگیری از حمل سلاح است اما تاکید کرده اند برای مذاکره در باره نصب سیستم های جایگزین آماده اند.

این اقدام امنیتی اسرائیل با واکنش فلسطینی ها روبرو شد. آنها می گویند این بهانه است و اسرائیل سعی دارد کنترل مسجد الاقصی را به دست بگیرد. 

تنش ها به درگیری انجامید و در اعتراض ها علیه اقدامات امنیتی اسرائیل ، چند نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند.

مسلمانان تشدید تدابیر امنیتی در مسجدالاقصی را نقض وضعیت دیرینه ای می دانند که برای اداره مسجد الاقصی بین اسرائیل و اردن توافق شده است.

سازمان های اسلامی در اورشلیم در بیانیه ای گفتند، با نصب هرگونه سیستم های رد یاب الکترونیکی در مقابل ورودیه مسجد الاقصی و هر گونه اقدامی دیگری که آن را اشغال گرانه خواندند، مخالفند.

اسرائیل از شورای امنیت سازمان ملل خواسته کشته شدن یک اسرائیلی و دو فرزندش توسط یک فلسطینی در یکی از شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری رود اردن را محکوم کند.

در تازه ترین رویداد، یک حادثه تیراندازی در سفارت اسرائیل در اردن روی داد. خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه گزارش داد محافظ سفارت اسرائیل به سوی دو اردنی شلیک کرد که در نتیجه یکی از آنان کشته و دیگری زخمی شد، ولی هنوز مشخص نشده که آیا این حمله با اختلافات در باره مسجد الاقصی ارتباط دارد یا خیر.

وزارت خارجه اسرائیل دوشنبه گفت، مامور امنیتی سفارت اسرائیل در اردن در حالی تیراندازی که کرد که یکی از مهاجمان اردنی، به او با پیچ گوشتی حمله کرده بود.

بیانیه وزارت خارجه اسرائیل می گوید مهاجمان کارگرانی بودند که برای جابجایی مبلمان سفارت کار می کردند.


دولت پرزیدنت ترامپ از زمان روی کار آمدن تلاش دارد تا صلح خاورمیانه را محقق کند. پرزیدنت ترامپ تا کنون دو دیدار به رهبران اسرائیل و فلسطینی ها داشته و جیسون گرین بلات نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا مذاکراتی با آنها داشته است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…