Skip to main content

کاخ سفید از همراهی دولت آمریکا با کنگره در مورد تحریم‌های روسیه خبر دادسخنگوی کاخ سفید ضمن ابراز حمایت دولت آمریکا از مصوبه کنگره برای تشدید تحریم‌های روسیه، تأکید کرد که دولت تا زمان حل کامل موضوع اوکراین، با مجلس نمایندگان و سنا برای اعمال تحریم‌های سخت علیه روسیه همکاری خواهد کرد.

تشدید تحریم‌های روسیه از جمله متمم‌های طرحی است که در سنای آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به تصویب رسید. 

این طرح که به «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» موسوم است، حمایت ۹۸ عضو سنای آمریکا را با خود داشت و اکنون مجلس نمایندگان باید در مورد آن اعلام نظر کند.

با این حال آن طور که رویترز گزارش کرده است، مقام‌های دولت دونالد ترامپ در هفته‌های گذشته دیدارهایی با قانونگذاران آمریکایی داشته‌اند تا در مورد تغییراتی در طرح سنا آنها را متقاعد کنند. 

از جمله بخشی که رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌کند، پیش از هر گونه آسان‌سازی تحریم‌ها از کنگره اجازه بگیرد.

این موضوع، منجر به گمانه‌زنی‌هایی در مورد وتوی احتمالی این مصوبه توسط رئیس‌جمهور آمریکا شده، چرا که پس از رأی مثبت مجلس نمایندگان هم، تأیید رئیس‌جمهور آن را تبدیل به قانون خواهد کرد.

در این زمینه روز یکشنبه سناتور جمهوری‌خواه جان ثان، و سناتور دموکرات بن کاردین، ابراز اطمینان کردند که رأی مثبت نمایندگان کنگره به این مصوبه به تعدادی خواهد بود که رئیس‌جمهور امکان وتوی احتمالی آن را نخواهد یافت.

در روزهای اخیر نمایندگان هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در کنگره، به توافقی برای افزودن تحریم‌های علیه کره شمالی به مصوبه سنا رسیدند که راه را برای تصویب نهایی این مصوبه فراهم کرده است.

در عین حال به گزارش رویترز چنین مصوبه‌ای تلاش احتمالی دولت دونالد ترامپ برای لغو احتمالی تحریم‌های روسیه را محدود می‌کند.

این در حالی است که آقای ترامپ خود اخیراً تأکید کرده است که تا زمانی که بحران در سوریه و اوکراین حل نشود، تحریم‌های روسیه پا بر جا خواهد بود.

مشروط بودن رفع تحریم‌های روسیه به حل کامل موضوع اوکراین در گفت‌وگوی سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، با شبکه ای بی سی مورد تأکید قرار گرفته و او گفته است که تا آن زمان ما به همکاری خود با کنگره برای اعمال تحریم‌هایی سخت‌تر علیه روسیه ادامه می‌دهیم.

رویترز به نقل از یک مقام کاخ سفید، بدون اشاره به نام او، نوشته است که پس از تغییراتی که در مصوبه سنا به وجود آمده، به‌ویژه افزودن تحریم‌هایی علیه کره شمالی، دولت آقای ترامپ این مصوبه را تکامل یافته‌تر می‌داند.

این مقام کاخ سفید همچنین خبر داده که دولت «از سمت‌گیری این طرح حمایت می‌کند اما تا زمانی که نسخه نهایی طرح آماده نشود، درباره آن اظهار نظر نمی‌کند».

در همین حال به گزارش رویترز اتحادیه اروپا با هشدار در مورد افزایش یکجانبه تحریم‌های روسیه، از آمریکا خواسته است تا در این مورد با متحدان خود در گروه هفت همکاری کند.


مجلس نمایندگان آمریکا قرار است سه‌شنبه این هفته در مورد طرح «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران»، مشتمل بر تحریم‌های روسیه و کره‌شمالی رأی‌گیری کند.

Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…