Skip to main content

آمریکا بار دیگر حکومت ایران را حامی اصلی تروریسم خواندوزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره تروریسم نتیجه گیری کرده است که ایران با توجه به ادامه حمایت از گروه حزب الله و گروه های "تروریستی" در غزه، سوریه، عراق و سایر بخش های خاورمیانه همچنان بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان است.

این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شد همچنین گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، را مسئول بیشترین حملات و کشتارها در سال ۲۰۱۶ معرفی می کند.

در این گزارش آمده است: "درحالی که گروه های مورد حمایت ایران همچنان توانایی خود برای تهدید منافع آمریکا و متحدان آن را حفظ کرده اند، ایران نقش ممتاز خود به عنوان حامی دولتی تروریسم در سال ۲۰۱۶ را حفظ کرد."

این اولین گزارش سالانه وزارت خارجه درباره تروریسم در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است.

این گزارش از جمله می گوید که ایران تامین کننده اصلی نیازهای مالی حزب الله لبنان است و هزاران جنگجوی آن را در ایران آموزش داده است.

براساس این گزارش سپاه پاسداران مکانیسم اصلی ایران برای پرورش و حمایت از تروریست ها در خارج است و این نیرو همچنان "نقشی بی ثبات کننده در مناقشه های نظامی در عراق، سوریه و یمن" بازی می کند.

براساس این گزارش از واحد قدس سپاه پاسداران که در ماموریت های خارجی نقش دارد "برای اجرای اهداف سیاست خارجی، پنهان کردن عملیات اطلاعاتی و ایجاد بی ثباتی در خاورمیانه" استفاده می شود و می افزاید که ایران علنا به نقش خود در سوریه و عراق اذعان کرده است.

براساس این گزارش "ایران در سال ۲۰۱۶ از گروه های مختلف تروریستی شیعه از جمله کتائب حزب الله برای مقابله با داعش در عراق و تقویت رژیم بشار اسد در سوریه استفاده کرد."

"ایران از طریق مشوق های مالی یا ارائه حق اقامت به جنگجویان شیعه از افغانستان و پاکستان آنها را به مشارکت در سرکوب بی رحمانه رژیم اسد در سوریه واداشته یا مشارکت آنها را تسهیل کرده است."

در این گزارش آمده که شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق مرتکب نقض حقوق بشر عمدتا علیه غیرنظامیان سنی شده اند و نیروهای ایرانی با وسایل نقلیه زرهی، توپخانه و پهپاد مستقیما از عملیات شبه نظامیان در سوریه پشتیبانی کرده اند.

در گزارش وزارت خارجه همچنین ادعا شده است که ایران با ارائه سلاح و آموزش نظامی به پیکارجویان شیعه در بحرین کمک می کند. "این پیکارجویان به نیروهای امنیتی بحرین حمله کرده اند."

ایران گروه های شبه نظامی شیعه در منطقه را نیروهای مقاومت مردمی می داند نه تروریستی. به علاوه این کشور می گوید در سوریه از دولت مشروع این کشور حمایت می کند.

دولت آمریکا اولین بار ایران را در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک دولت حامی تروریسم شناخت.

گزارش سالانه وزارت خارجه همچنین اشاره می کند که شمار حملات تروریستی در سال گذشته کاهش یافت.

براساس این گزارش شمار کل حملات تروریستی در سال ۲۰۱۶ به اندازه ۹ درصد کاهش یافت یعنی از ۱۱ هزار و ۷۷۴ مورد در سال ۲۰۱۵ به ۱۱ هزار و ۷۲ مورد در سال قبل رسید.


براین اساس در نتیجه آمار کشته ها در سال گذشته به ۲۵ هزار و ۶۲۱ نفر کاهش یافت درحالی که قبل از آن ۲۸ هزار و ۳۲۸ نفر بود.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…