توضیحات تهدیدآمیز پیونگ‌یانگ درباره موشک قاره‌پیماکره شمالی اعلام کرد که موشک بالستیک قاره پیمای این کشور از قابلیت حمل یک کلاهک هسته ای بزرگ و سنگین برخوردار است.

به گزارش خبری به نقل از رویترز، مقامات کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کردند که موشک بالستیک جدید و قاره پیمای این کشور از قابلیت حمل یک کلاهک هسته ای بزرگ و سنگین برخوردار است.

مقامات واشنگتن نیز در واکنش به این آزمایش موشکی پیونگ یانگ، خواستار اقدام جامعه جهانی برای مقابله با برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی شدند.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اظهار داشت که این آزمایش موشکی موفقیت آمیز ظرفیت تسلیحات استراتژیک این کشور را که مشتمل بر بمبهای اتمی، هیدروژنی و همچنین موشکهای بالستیک قاره پیما است، تکمیل کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از رهبر این کشور گزارش داد تا زمانی که واشنگتن به سیاست خصمانه خود در قبال پیونگ یانگ ادامه دهد، این کشور در مورد انصراف از برنامه تسلیحاتی خود با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.


یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که مقامات واشنگتن به این نتیجه رسیده اند که کره شمالی یک موشک بالستیک قاره پیما را آزمایش کرده است که سرتاسر ایالت آلاسکای آمریکا را در تیررس خود قرار می دهد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1