آمریکا: کنگره به دنبال کاهش اختیارات نظامی ترامپ استکمیسیون بودجه کنگره آمریکا بازنگری اختیارات نظامی دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور را با هدف کاهش اختیارات وی در این زمینه آغاز کرد.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس روز شنبه اعلام کرد که اعضای کمیسیون بودجه کنگره آمریکا پیش‌نویس قانون مرتبط با بودجه نظامی سال 2018  و کاهش احتمالی اختیارت نظامی رییس جمهور این کشور را با  اکثریت آرا تایید کردند.

براساس این گزارش، "باربارا لی" نماینده دموکرات کنگره از ایالت کالیفورنیا که این پیشنهاد را مطرح کرده است در این خصوص گفت: این اختیارات در حکم "کارت برنده" در دست رییس جمهور برای آغاز جنگ است.

وی افزود: ترامپ و مقامات قبل از وی از اختیاراتی که بعد از حوادث یازدهم سبتامبر سال 2001 به رییس جمهور آمریکا داده شد، تفاسیر بسیار وسیعی برای توجیه عملیات نظامی در سوریه و یمن دارند.

براساس قانون اساسی آمریکا تصمیم گیری درخصوص جنگ و صلح به عهده کنگره این کشور است که می تواند به صورت رسمی به نام آمریکا اعلام جنگ کند.


خاطرنشان می شود که بعد از حوادث یازدهم سبتامبر سال 2001 اختیار استفاده از قدرت نظامی علیه کشورها، سازمان ها و یا شخصیت های خاص مرتبط با فعالیت های تروریستی را به رییس جمهور این کشور داده شد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1