Skip to main content

«اقدامات» تازه دمکرات‌های مجلس نمایندگان در رابطه با طرح تحریم‌های ایران و روسیهدمکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا می‌گویند قصد دارند طرح تحریم‌های ایران و روسیه را دوباره ارائه کنند. 

هدف از این اقدام گذشتن از «مانع» پیش‌آمده در مجلس نمایندگان عنوان شده و گفته می‌شود تلاش تازه‌ای برای پی‌گیری اقدامات کنگره علیه دولت روسیه است.

پیش از این سنای آمریکا با اکثریت بسیار بالا طرحی را تصویب کرده بود که تحریم‌هایی علیه ایران را در بر می‌گیرد و متممی در آن گنجانده‌شده علیه شرکت‌ها و شهروندان روس. 

این طرح در عین حال رئیس‌جمهوری را موظف می‌کرد برای کاهش یا پایان‌دادن به تحریم‌های روسیه، از کنگره مجوز بگیرد.

رای‌گیری در مورد طرح در مجلس نمایندگان با مانع روبه‌رو شد.

رهبران جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان گفته بودند طرحی که قرار است به قانونی در قوه مجریه تبدیل شود و به درآمد و تجارت و بازرگانی مربوط است، باید نخست از مجلس نمایندگان ارائه شود، و نه سنا. 

هم‌حزبی‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، هم در سنا و هم مجلس نمایندگان از اکثریت برخوردار هستند، اما این اکثریت در مجلس نمایندگان به‌مراتب قوی‌تر است.

دمکرات‌ها، جمهوری‌خواهان را متهم کرده‌اند که قصد تضعیف طرح را دارند. 

از سوی دیگر دولت آمریکا نیز می‌گوید تحریم‌ها نمی‌تواند با محدود کردن حق تصمیم‌گیری در حلقه نمایندگان، دست رئیس‌جمهوری را بسته و جلوی روند دیپلماسی را بگیرد.

اکنون خبرگزاری رویترز به نقل از دستیاران نمایندگان دمکرات می‌گوید آن‌ها برای آن‌که جلوی «مانع» در مجلس نمایندگان را بگیرند، نسخه تازه‌ای را ارائه می‌کنند. 

با این وجود، طرح -آن‌طور که گفته شده- هیچ فرقی با طرح اولیه سنا -۱۵ ژوئن- ندارد، فقط این بار، تصمیم‌گیری اولیه به مجلس نمایندگان سپرده می‌شود.

اما اشلی استرانگ، سخنگوی پل رایان، رئیسِ ‌جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، می‌گوید ارائه طرح تازه، سبب می‌شود تا رای سنا یک بار دیگر برای آن ضروری شود و در نتیجه تصویب کلی آن بار دیگر عقب می‌افتد.


اقدامات تازه پس از گزارش‌های تازه

تلاش تازه نمایندگان دمکرات، پس از انتشار گزارش دیدار پسر ترامپ و یک وکیل روس، و ایمیل‌های ردوبدل‌شده در این رابطه، در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در سال پیش، صورت گرفته‌است.

در سال گذشته پسر ترامپ و شماری از اعضای ارشد ستاد انتخاباتی او، پس از آن‌که یک وکیل روس مدعی شد، اطلاعاتی مخرب در مورد ستاد هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات، دارد، با او دیدار کردند. 

در ایمیل‌های ردوبدل‌شده نیز فردی به نام راب گلدستون، که به ‌لابی‌گری مشهور است، به دونالد ترامپ جونیور گفته بود که ارائه این اطلاعات در چارچوب حمایت روسیه و دولت آن کشور از آقای ترامپ است.

 پسر دونالد ترامپ در پاسخ نوشته بود «اگر همان چیزی که می‌گویی باشد، عاشقش هستم»، ‌و پس از آن دیداری با وکیل روس داشت.

دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس‌جمهوری آمریکا، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس ضمن آن‌که فضای ایجادشده را «مضحک» و «غلوشده» توصیف کرده، گفته بود پدرش هیچ اطلاعی از دیدار سال پیش نداشت. 

آقای ترامپ نیز از پسر خود دفاع کرده و گفته است اقدامات او، و انتشار ایمیل‌ها نشان می‌دهد که «شفاف عمل کرده، و بی‌گناه است».


طرحی علیه ایران، پیوستی علیه روسیه

اتهام دخالت‌های روسیه در انتخابات آمریکا از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین مسائل سیاسی ایالات متحده طی ماه‌های گذشته است.

در حالی‌که طرح تحریم‌های تازه بیشتر بر محور روسیه متمرکز است، هدف اولیه در آن ایران است. 

تحریم‌ها علیه ایران عمدتا بر محور برنامه موشکی، اتهام‌ها در مورد حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی اسلام‌گرا، انتقال سلاح و نقض حقوق بشر، در نظر گرفته شده است.

پیش از این جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما، فردی که از سوی واشینگتن هدایت گفت‌وگوهای اتمی با ایران را برعهده داشت، در مورد وضع تحریم‌هایی که ممکن است به توافق اتمی ضربه بزند، هشدار داده‌ بود.


از سوی دیگر اما رکس تیلرسون، وزیر خارجه فعلی آمریکا، از طرح تازه در مورد ایران استقبال کرده است. 

هرچند آقای تیلرسون نیز ماه گذشته با انتقاد از بخش دیگر از آن گفته بود آقای ترامپ برای آن‌که بتواند نیازهای موجود در یک روند دیپلماتیک را برآورده کند، باید از انعطاف برخوردار باشد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…