Skip to main content

قطر در پی افزایش ۳۰ درصدی تولید گاز خود از پارس جنوبییک روز بعد از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت توتال فرانسه، «سی‌ان‌پی‌سی» چین و پتروپارس ایران برای تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز، شریک ایران در پارس جنوبی می‌گوید که تا سال ۲۰۲۴ تولید گاز خود را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.

به گزارش وب‌سایت رسمی شرکت «قطر پترولیوم»، سعید الکعبی، مدیرعامل این شرکت دولتی قطر، روز سه‌شنبه، ۱۳ تیرماه، اعلام کرد که قطر در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴ تولید گاز خود را ۳۰ درصد افزایش دهد.

قطر هم اکنون سالانه ۷۷ میلیون تن گاز مایع «ال‌ان‌جی» تولید می کند که این کشور را به بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز مایع جهان تبدیل کرده است.

تقریبا کل گاز تولیدی قطر از میدان پارس جنوبی (که در قطر گنبد شمالی خوانده می شود) به دست می‌آید.

در همین زمینه خبرگزاری فرانسه نیز با پوشش گفته‌های مقام قطری نوشت که در بحبوحه تنش‌های روزافزون قطر با برخی کشورهای عربی، قطر می خواهد تولید گاز مایع خود را به صد میلیون تن در سال برساند.

این گزارش از قول الکعبی می نویسد که قطر کماکان بزرگ‌ترین تولیدکننده «ال‌ان‌جی» جهان باقی خواهد ماند.

اظهارات مقام قطری یک روز بعد از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی عنوان می شود. 

این در حالی است که ایران می گوید فشار مخزن پارس جنوبی تا سال ۲۰۲۳ به شدت افت خواهد کرد و به ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید برای نصب سکوهایی ده برابر سکوهای فعلی تولید گاز در فازهای ایرانی پارس جنوبی نیاز هست تا جلو افت تولید گاز گرفته شود.

بر اساس قرارداد چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلاری روز گذشته توتال با ایران نیز توسعه فاز ۱۱ در دو مرحله انجام خواهد شد که اولین مرحله شامل حفر چاه، ساخت خطوط لوله و نصب سکوهای معمولی طی ۴۰ ماه است که ارزش آن دو میلیارد دلار است و مرحله دوم ساخت سکوی ۲۰ هزار تنی در ۶۰ ماه است تا جلو افت تولید گاز گرفته شود.

برای فازهای دیگر پارس جنوبی نیز ایران باید بعد از پنج سال سکوهای ۲۰ هزار تنی نصب کند که هزینه هر یک حدود ۲.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

ایران تاکنون یک تریلیون متر مکعب و قطر ۲.۵ برابر ایران از میدان پارس جنوبی گاز برداشت کرده‌اند و انتظار می رود که تا پنج سال آینده فشار این مخزن گازی به شدت افت کند.

ایران اخیرا با توسعه فازهای جدید توانسته است میزان تولید خود را به قطر نزدیک کند.

انتشار خبر تازه از سوی قطر در حالی است که آقای الکعبی فروردین‌ماه سال جاری گفته بود که بعد از ۱۲ سال توقف، دوباره این کشور درصدد توسعه پارس جنوبی با هدف افزایش ده درصدی تولید به میزان ۵۶ میلیون متر مکعب در روز طی پنج تا هفت سال است.


بخش قطری این میدان چند سال پیش با افت فشار مواجه شد و تمام تلاش این کشور طی چند سال گذشته بر روی جلوگیری از افت تولید گاز بوده است. 

قطر از سال ۲۰۱۳ تاکنون تولید گاز خود را افزایش نداده است، اما ایران بیش از ۲۲۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید روزانه خود از این میدان مشترک افزوده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…