Skip to main content

قطر پاسخ درخواست‌های عربستان را به کویت تحویل دادمحمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، که ساعاتی پیش وارد کویت شد، نامه امیر قطر را به امیر کویت تحویل داده است.

بنا بر گزارش‌ها این نامه حاوی پاسخ قطر به خواسته‌های عربستان سعودی و متحدانش است. 

هنوز از جزئیات این نامه گزارشی منتشر نشده است.

کویت در مناقشه میان عربستان و قطر نقش میانجی را بازی می‌کند.

اوایل بامداد امروز دوشنبه ۳ ژوئیه (۱۲ تیر) و به دنبال فرارسیدن ضرب الاجل ۱۰ روزه عربستان سعودی و متحدانش به قطر برای پذیرفتن شرایط آنها برای عادی سازی روابط، خبرگزاری عربستان گزارش کرد که این کشورها به درخواست کویت برای تمدید این مهلت به مدت دو روز دیگر موافقت کرده‌اند.

قطر پیشتر مخالفت خود را با شرط های سیزده گانه این کشورها اعلام کرده بود. دولت قطر شرایط ارائه شده از سوی عربستان و سه کشور دیگر برای لغو تحریم‌ها را غیر منطقی خوانده است.

حدود سه هفته پیش، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر همراه با مالدیو و دولت یمن به رهبری عبد ربه منصور با متهم کردن دولت قطر به "حمایت از ترویسم" روابط سیاسی خود را با آن کشور قطع کردند. این کشورها همچنین قطر را هدف تحریم اقتصادی قرار دادند. 

دولت موریتانی نیز رابطه خود با قطر را قطع کرده و اردن سطح روابط را کاهش داده است.

عربستان و چند کشور دیگر عرب در پی قطع روابط با قطر به این کشور هشدار دادند که برای عادی‌سازی روابط و لغو تحریم‌هایشان باید با ۱۳ شرط از جمله توقف حمایت از اخوان المسلمین، تعطیلی شبکه الجزیره، کاهش سطح روابط با ایران و تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در خاک این کشور موافقت کند.

قطر گفته است که مواردی که مطرح شده‌، ربطی به "مقابله با تروریسم" ندارد و هدف این درخواست‌ها، محدود کردن حاکمیت این کشور است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته از طرفین مناقشه خواست با خویشتنداری به مذاکرات دیپلماتیک فرصت دهند.


امارات پیش‌تر هشدار داده بود در صورت مخالفت قطر با شرط های عربستان و متحدانش، تحریم های این کشور افزایش خواهد یافت.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…