Skip to main content

'ناکامی سیاسی' برای ترامپ؛ سنای آمریکا به لغو اوباماکر رای ندادطرح الغاء نظام خدمات درمانی موسوم به اوباماکر در سنای آمریکا به تصویب نرسید.

روز جمعه، ٦ مرداد (٢٨ ژوئیه)، نمایندگان مجلس سنای آمریکا با ٥١ رای مخالف در برابر ٤٩ رای موافق طرح الغاء قانون "خدمات درمانی قابل دسترس" موسوم به اوباماکر را رد کردند. 

طرح الغاء اوباماکر توسط اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا تدوین و ارائه شده بود اما با پیوستن سه تن از سناتورهای این حزب به مخالفان، به تصویب نرسید.

این قانون در سال ٢٠١٠ به تصویب کنگره و امضای رئیس جمهوری وقت رسید و شامل تعمیم خدمات درمانی به بخش‌های بیشتری از جامعه آمریکاست.

نشست سنای آمریکا برای بررسی این طرح در طول ساعات شب ادامه داشت و سرانجام طرفداران الغاء اوباماکر نتوانستند مخالفان آن را به حمایت از آن قانع کنند.

رای سنای آمریکا به منزله شکست سیاسی عمده‌ای برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری است که در جریان مبارزات انتخاباتی، نظام خدمات درمانی دولت اوباما را پر هزینه و فاقد کارآیی توصیف کرده و وعده داده بود در صورت انتخاب به ریاست جمهوری، آن را لغو کند و یک نظام درمانی کارآمدتر و به صرفه‌تر را به جای آن به اجرا بگذارد.

طرح الغاء اوباماکر در ماه مه سال جاری به تصویب مجلس نمایندگان کنگره آمریکا رسیده بود اما اجرایی شدن آن مستلزم تصویب در مجلس سنا بوده است. 

با رد طرح الغاء اوباماکر، قرار است جناح اکثریت در سنای آمریکا طرح دیگری شامل اصلاحاتی در آن را تدوین و برای بررسی و رای‌گیری مجدد در دستور کار مجلس سنا قرار دهد.

حزب جمهوری‌خواه دارای اکثریت دو کرسی در سنای آمریکاست اما برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه ادامه این طرح را قابل قبول ندانسته بودند. 

لیزا مورکووسکی، سناتور جمهوری‌خواه از آلاسکا، با توجه به نیاز ساکنان کم درآمد حوزه انتخابیه خود به خدمات درمانی، تاکید کرده بود که وظیفه اصلی او برآوردن خواست مردم این ایالت است. 

اعلام موضع خانم مورکووسکی واکنش منفی رئیس جمهوری در توئیتر اورا در پی داشت.

سوزان کالین، یکی از دو سناتور ایالت مین، و جان مک‌کین، از اعضای برجسته حزب جمهوری‌خواه در سنای آمریکا نیز در کنار سناتورهای دموکرات با الغاء اوباماکر مخالفت کردند. 

چند روز پیش دفتر آقای مک‌کین اعلام کرد که او به سرطان مغز مبتلا شده و تحت درمان قرار گرفته بود. وی چند روز پیش کار خود را در سنا از سر گرفت و دونالد ترامپ در یک پیام توئیتری از بازگشت او ابراز خرسندی کرد.

در روزهای اخیر، دونالد ترامپ بارها و به خصوص با استفاده گسترده از توییتر، خواستار تصویب این طرح در مجلس سنا شده و گفته بود که اکثریت جمهوری‌خواه باید اقلیت دموکرات را هم برای لغو اوباماکر و جایگزینی یک نظام درمانی "موثر و اقتصادی" با خود همراه کنند. 

ساعاتی پیش از رای‌گیری در سنا، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر خود نوشت: "سناتورهای جمهوری‌خواه، راه بیفتید! بعد از هفت سال انتظار به مقصد برسید. 

به آمریکا یک نظام حمایت درمانی بزرگ بدهید!"

پس از اعلام نتیجه رای‌گیری، وی با ابراز ناخرسندی از این رای در توئیتر خود نوشت: "۳ جمهوری‌خواه و ۴۸ دموکرات مردم آمریکا را مایوس کردند. 

همانطور که از اول هم گفته بودم، بگذارید اوباماکر از درون فرو بریزد، بعد دست به کار خواهید شد. نگاه کنید!"

در چند ماه گذشته، حزب جمهوری‌خواه، که اکثریت کرسی‌های هر دو مجلس کنگره و همچنین ریاست جمهوری را در اختیار دارد، برای لغو برنامه خدمات درمانی "اوباماکر" در تلاش بوده است. 

این طرح چند میلیون آمریکایی را که پیشتر از بیمه درمانی برخوردار نبودند زیر پوشش قرار داده است.

طی هفت سالی که از اجرایی شدن برنامه اوباماکر گذشته، جمهوری‌خواهان همواره آن را هدف انتقاد قرار داده‌اند اما به گفته ناظران، هرگز برنامه مشخصی برای جایگزینی آن مطرح نکردند. 

همچنین، با وجود حمایت شدید دونالد ترامپ از لغو این برنامه، او نیز رهنمود مشخصی در این مورد در اختیار نمایندگان حزب در کنگره قرار نداده است.

در چند روز اخیر، مصوبه مجلس نمایندگان شامل الغاء کامل و فوری برنامه اوباماکر و اصلاحیه اولیه سنا به منظور الغاء آن طی دو سال نتوانست حمایت اعضای مجلس سنا را کسب کند و سرانجام شامگاه گذشته سناتورهای جمهوری‌خواه با تغییراتی در مصوبه اولیه مجلس نمایندگان، آن را در دستور کار قرار دادند.

این طرح حدود هجده میلیون نفر را از پوشش اوباماکر خارج می‌کرد اما "اسکلت" آن را برجای می‌گذاشت با این منظور که با یافتن جایگزین مناسبی برای نظام خدمات درمانی اوباماکر، کل این نظام لغو و نظام مورد نظر جمهوری‌خواهان جایگزین آن شود.

با رای منفی سنای آمریکا، مصوبه مجلس نمایندگان موضوعیت خود را از دست داده و هر اقدام دیگری در راستای الغاء اوباماکر مستلزم تدوین و ارائه طرح جدیدی است.


مجلس سنای آمریکا یکصد نماینده دارد که در دوره کنونی، ۵۲ سناتور از حزب جمهوری‌خواه و ۴۸ نفر از حزب دموکرات هستند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…