Skip to main content

تیلرسون: روسیه برای کاهش درگیری‌ها در اوکراین گام اول را برداردرکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه ۱۸ تیر، در یک سفر رسمی به اوکراین با اعلام این موضوع که بازگرداندن تمامیت ارضی اوکراین هدف اول واشینگتن است، گفت که روسیه باید برای کاهش درگیری‌ها در شرق اوکراین قدم‌های نخست را بردارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای تیلرسون افزود که آمریکا ممکن است راه‌هایی را برای ایجاد تغییر در وضعیت فعلی بحران اوکراین بیازماید و در ادامه گفت که «مداخله» روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا هم‌چنان مانعی بر سر راه بهبود روابط با مسکو است.

او هم‌چنین یک هیئت ویژه برای بررسی امکان آغاز اجرای یک نقشه راه دوساله موسوم به «توافق مینسک» تشکیل داده است.

در یکی از تلاش‌ها برای برقرای آتش‌بس در اوکراین، رهبران آلمان، فرانسه، اوکراين و روسيه، در بهمن‌ماه ۹۳، بر سر برقراری آتش‌بس در شرق اوکراين به توافق رسيده بودند. 

اين توافق پس از ساعت‌ها مذاکرات فشرده رهبران اين کشورها در مينسک، پايتخت بلاروس به دست آمده بود.

در همین حال،‌ پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین، پس از دیدار با رکس تیلرسون در کیف، گفت‌وگو با وزیر خارجه آمریکا در زمینه حل نزاع در شرق اوکراین را «مؤثر» توصیف کرد.

آقای پوروشنکو به خبرنگاران گفت که اوکراین می‌کوشد «شورش یک‌ساله» را در نزدیکی مرز خود با روسیه به پایان برساند و ایالات متحده در این زمینه به اوکراین کمک‌های عملی می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای نوشت که هدف از سفر رکس تیلرسون به کیف‌ «تأکید دوباره آمریکا بر تعهدش جهت حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین است

اولین سفر تیلرسون به اوکراین ۴۸ ساعت پس از آن انجام شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای نخستین بار با همتای روس خود، ولادیمیر پوتین، در هامبورگ آلمان دیدار کرد.

بر اساس گزارش‌ها، اوکراین این هفته قانونی را تصویب کرد که شرایط این کشور برای پیوستن به پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، را آسان‌تر می‌کند؛ اقدامی که به احتمال زیاد وضعیت روابط بین کیف با مسکو را وخیم‌تر می‌کند.

درگیری بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین سه سال قبل، زمانی آغاز شد که اعتراض‌های بزرگ در این کشور باعث برکناری رئیس جمهوری طرفدار روسیه شد و این کشور در مسیر نزدیکی بیشتر به غرب قرار گرفت. 

در پی این روند، روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه‌جزیره کریمه را از خاک اوکراین جدا و پس از برگزاری یک همه پرسی، ضمیمه خاک خود کرد.


بنا بر برآوردهای سازمان ملل تاکنون حدود ۱۰ هزار تن در درگیری‌های شرق اوکراین جان خود را از دست داده‌اند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…