Skip to main content

تیلرسون: درصورت شکست رویکرد فشار بر کره شمالی، گزینه‌های زیادی باقی نمی‌ماندرکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفته است، در صورتی که فشارهای دیپلماتیک برای مهار برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی شکست بخورد، «گزینه‌های خوب زیادی» برای حل این بحران وجود نخواهد داشت.

به گزارش رویترز، رکس تیلرسون که پس از دیدار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه در هامبورگ آلمان با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت: ما هنوز امیدهایمان را در این زمینه از دست نداده ایم.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است: رویکرد آمریکا برای تشدید فشارها علیه کره شمالی از طریق تحریم‌ها، نیازمند صبر و حوصله است.

آقای تیلرسون گفته است: من این (رویکرد) را کمپین فشار صلح آمیز نامیده ام. 

این کمپینی است که ما را به سمت حل و فصل مسالمت آمیز (این مناقشه) هدایت خواهد کرد؛ زیر اگر این تلاش‌ها شکست بخورد، گزینه‌های خوب زیادی باقی نخواهد ماند.

وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرده است: (رویکرد دیپلماتیک) مستلزم افزایش حساب شده فشارها است و در مقابل فرصت دادن به رژیم برای واکنش به این فشار‌ها است. 

بنابراین فهم نتیجه بخش بودن چنین اقداماتی، نیازمند اندکی زمان است.

کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد، یک موشک بالستیک قاره پیما را با موفقیت آزمایش کرده است. 

شماری از مقام‌های آمریکایی نیز انجام آزمایش «موشک قاره‌پیما» را تائید کرده‌اند.

رویترز می گوید، کارشناسان معتقدند آزمایش موشکی روز سه شبنه کره شمالی گامی مهم در جهت نصب کلاهک هسته‌ای بروی این موشک‌ های بالیستیک محسوب می شود.

در همین زمینه، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه گفته بود، آمریکا آماده است اگر لازم شود از گزینه نظامی علیه کره شمالی استفاده کند، اما یک اقدام دیپلماتیک بین المللی را در خصوص آزمایش های موشکی تازه پیونگ یانگ ترجیح می دهد.

آمریکا ، ژاپن و کره جنوبی روز جمعه توافق کردند تا قطعنامه تازه‌ای برای تشدید تحریم‌های کره شمالی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود.

به گزارش رویترز، دیپلمات‌ها در سازمان ملل می گویند، آمریکا پیش نویس قطعنامه تازه علیه کره شمالی را به چین ارائه کرده است. اما آمریکا برای تصویب چنین قطعنامه‌ای با مخالفت چین و روسیه مواجه است.

درهمین حال، دو مقام آمریکایی روز جمعه به رویترز گفته اند، آمریکا درصدد است تا طی روزها آینده سیستم دفاع موشکی «تاد» خود را در مقابل یک موشک بالستیک میان برد آزمایش کند.


رویترز می گوید، هر چند آزمایش سیستم دفاع موشکی«تاد» از ماه ها قبل برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل آزمایش موشک قاره پیمای کره شمالی درسه شنبه گذشته، چنین آزمایشی از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…