Skip to main content

وزیر دفاع آمریکا در مورد فشار بر مردم ایران هشدار دادجیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، درباره پیامدهای تحت فشار قرار دادن مردم ایران هشدار داده و گفته است که چنین سیاستی می‌تواند ایرانی‌ها را با حکومت "نامحبوب" جمهوری اسلامی متحد کند.

آقای ماتیس همچنین جمهوری اسلامی را یک حکومت شنیع خوانده که نباید با مردم ایران اشتباه گرفته شود.

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه ای با "ایلندر" - روزنامه دانش آموزان یک دبیرستان ایالت واشنگتن - گفته است: "به خاطر داشته باشید که این حکومت خیلی از مردم ایران را کشته و خیلی از جوانان ایرانی را که چند سال پیش در انقلاب سبز (اعتراضات جنبش سبز) علیه آن تظاهرات کردند به زندان انداخت."

او افزود: "مشکل موجود، مسلما مردم ایران نیستند. این حکومت است که عوامل خود را می‌فرستد تا سفرا را در پاکستان یا در واشنگتن دی‌سی ترور کند."

به نظر می رسد که وزیر دفاع آمریکا به ماجرای منصور ارباب‌سیر، شهروند ایرانی - آمریکایی اشاره می‌کند که در سال ۲۰۱۳ میلادی متهم شده بود با همدستی اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن توطئه کرده است.

مقام‌های ایرانی آن اتهام را قویا رد کرده بودند.

آقای ماتیس گفت: "تا زمانی که مردم ایران از این حکومت مذهبی خلاص نشده‌اند، اینها (رهبران ایران) فکر می‌کنند اختیار آن را دارند که حتی به مردم بگویند به چه کسانی در انتخابات رای بدهند."

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به نحوه برگزاری انتخابات در ایران گفت: "این رهبر [جمهوری اسلامی] است که تصمیم می‌گیرد چه کسانی در انتخابات شرکت کنند. 

مثل این است که رئیس جمهور کنونی آمریکا تصمیم بگیرد در مبارزات انتخاباتی بعدی چه کسی اجازه خواهد داشت به عنوان نامزد شرکت کند."

برخی دیگر از مقامات آمریکایی نیز در گذشته چگونگی برگزاری انتخابات در ایران به خصوص روند گزینش نامزدهای مجاز و جلوگیری از ورود آزادانه دیگران به صحنه رقابت انتخاباتی را مورد انتقاد قرار داده و آن را با معیارهای انتخابات آزاد درجهان منطبق ندانسته‌اند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین یک بار دیگر حکومت ایران را به فرستادن موشک برای گروه حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان حوثی در یمن متهم کرد.

آقای ماتیس همچنین جمهوری اسلامی را بزرگ‌ترین عامل بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه خواند و گفت که "تمام مردم منطقه" از قاهره و تل آویو گرفته تا ریاض چنین نظری دارند.

او همچنین اظهار داشت: "در حال حاضر آنها موشک‌های بالستیک را به یمن برده‌اند که از آنجا به عربستان سعودی شلیک شد. کنار آمدن با آنها خیلی سخت خواهد بود. 

در نهایت کاری که باید کرد همان است که وزیر خارجه وقت هیلاری کلینتون کرد، یعنی با اعمال تحریم علیه آنها، تحر‌یم‌های اقتصادی، آنها را واداشت به پای میز مذاکره بیایند چون می‌خواهند در قدرت باقی بمانند."

او گفت: "می‌توان دید که چرا پرزیدنت اوباما اینقدر برای جلوگیری از دستیابی آنها به سلاح اتمی مضطرب بود."

ایران اتهام تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی را رد می‌کند. مقامات جمهوری اسلامی همچنین به خاطر اینکه عربستان وارد جنگ داخلی یمن شده از آمریکا به دلیل فروش تجهیزات به آن کشور انتقاد می‌کنند.

وزیر دفاع آمریکا در عین حال گفت: "شما نباید کار کنید که مردم ایران با این حکومت نامحبوب متحد شوند. 

اگر شما هر دوی آن‌ها را تحت فشار قرار بدهید، نتیجه این است که آنها به هم نزدیک خواهند شد."

وی افزود: "ما باید اطمینان حاصل کنیم که مردم ایران می‌دانند که ما با آن‌ها ستیزی نداریم."

او در مورد سوریه گفت: "دلیل اینکه [بشار] اسد هنوز در قدرت است وتوی دیپلماتیک روسیه، قدرت نظامی ایران و حالا توان نظامی روسیه است. 

بدون اینها، مردم سوریه پنج سال پیش او را بیرون می‌کردند."

این تازه‌ترین اظهار نظر یک مقام ارشد آمریکا درباره اختلافات آن کشور با حکومت ایران است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا اواسط ماه ژوئن در سخنانی در مجلس نمایندگان گفته بود سیاست دولت او حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران است.

آقای تیلرسون گفته بود: "سیاست ما در قبال ایران این است که مانع از هژمونی و استیلاطلبی آن شویم، توانایی آنها در تولید تسلیحات اتمی را مهار کنیم، و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که نتیجه آن انتقال مسالمت‌آمیز حکومت خواهد بود. 

و البته همان‌طور که می‌دانیم، چنین عناصری حضور دارند."


ایران به شدت از اظهارات آقای تیلرسون انتقاد کرده بود.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…