Skip to main content

پژوهشگر ایرانی از فرودگاه بوستون در آمریکا به ایران بازگردانده شدیک پژوهشگر ایرانی و خانواده‌اش که مأموران مرزبانی فرودگاه بین‌المللی بوستون در آمریکا، مانع از ورودشان به خاک آمریکا شده بودند، به ایران بازگردانده شدند.

محسن دهنوی، پژوهشگر سرطان که دو ماه پیش ویزای لازم برای سفر کاری به آمریکا را گرفته بود و قرار بود به عنوان پژوهشگر در بیمارستان کودکان بوستون کار کند، روز دوشنبه ۱۱ ژوییه (۲۰ تیر) همراه خانواده‌اش به فرودگاه لوگان بوستون رسید، اما مأموران اجازه خروج آنها از فرودگاه را ندادند.

آقای دهنوی و خانواده‌اش با پروازی از طریق قطر به ایران بازگردانده شده‌اند.

ابتدا این احتمال مطرح شد که فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و اجرای مجدد بخشی از آن بعد از حکم دیوان عالی آمریکا، دلیل بازداشت موقت آقای دهنوی بوده است.

دو هفته پیش دیوان عالی آمریکا اعلام کرد که فرمان مهاجرتی آقای ترامپ، برای منع صدور ویزا برای شهروندان ایران و ۵ کشور دیگر می‌تواند دوباره اجرا شود، با این استثنا که افرادی که "ارتباطی اصیل" با شخص یا نهادی در ایالات متحده داشته باشند، همچنان می‌توانند روادید بگیرند.

اما به گزارش روزنامه بوستون گلوب، اداره گمرک و مرزبانی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که منع ورود محسن دهنوی، همسر و سه فرزند او ارتباطی با فرمان مهاجرتی آقای ترامپ نداشته است.

این بیانیه می‌گوید: "بر اساس اطلاعاتی که در جریان بررسی‌های اداره مهاجرت به دست آمد و به دلایلی که به فرمان اجرایی مربوط نبود، از ورود این فرد جلوگیری شد."

به گفته اداره گمرک و مرزبانی آمریکا "متقاضیان برای پذیرش باید در تمام زمینه‌های مربوط به قابلیت ورود مانند مسائل مرتبط با سلامتی، امور جنایی، مسائل امنیتی، وسع مالی، مدارک کاری، ورودهای غیرقانونی، موارد نقض قوانین مهاجرتی، اسناد و مدارک لازم و زمینه‌های مختلف پذیرفته شوند."

اداره مرزبانی آمریکا دلیل مشخصی از میان این موارد برای بازگرداندن آقای دهنوی ارائه نکرده و توضیح داده است که "بر اساس رسم موجود، افرادی که ورودشان به آمریکا منع می‌شود، با پرواز بعدی برگردانده می‌شوند."

برادر محسن دهنوی دیشب به خبرگزاری ها گفت که او "به دلیل عدم تطابق مدرک اداری و دانشگاهی اجازه ورود نیافته است که امیدواریم این مشکل کوچک حل شود و ایشان بتواند به کار تحقیقاتی خود ادامه دهد."

بیمارستان کودکان بوستون که قرار بود پذیرای محسن دهنوی باشد، دیروز با اعلام حمایت کامل خود از او، ابراز امیدواری کرده بود که آقای دهنوی و خانواده‌اش بتوانند از مرزبانی فرودگاه عبور کنند، اما این احتمال را هم مطرح کرده بود که آنها روز سه‌شنبه به ایران بازگردانده شوند.

دیروز محمد رشیدیان، یک پژوهشگر ایرانی در بیمارستان کودکان بوستون که دوست محسن دهنوی است، به بی‌بی‌سی گفت که ماموران فرودگاه به او گفته‌ بودند خانواده محسن دهنوی باید به ایران بازگردند و با وزارت خارجه آمریکا تماس بگیرند و کارهای اداری بیشتری انجام دهند تا بتوانند وارد آمریکا شوند.Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…