Skip to main content

بمب‌افکن‌های آمریکایی بر فراز منطقه مورد ادعای چین پرواز کردندبمب‌افکن‌های نیروی هوایی آمریکا بر فراز منطقه ادعایی جمهوری خلق چین در دریای جنوبی چین پرواز کرده‌اند.

روز جمعه، ١٦ تیر (٧ ژوئیه) نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که دو فروند بمب‌افکن این نیرو بر فراز منطقه ادعایی جمهوری خلق چین واقع در دریای جنوبی چین پرواز کرده‌اند و هدف از این اقدام "اعمال حق عبور آزاد از مناطق مشترک بین‌المللی" بوده است.

دو فروند هواپیمای بمب‌افکن از نوع بی-١ لانسر که در این ماموریت شرکت داشتند برای اجرای تمرین‌های آموزشی با جنگنده های نیروی هوایی ژاپن به منطقه اعزام شده بودند. 

این نخستین تمرین مشترک شبانه نیروی هوایی دو کشور بوده است.

پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز منطقه مورد ادعای جمهوری خلق چین در حالی گزارش می‌شود که آزمایش موشکی اخیر کره شمالی باعث افزایش تنش در منطقه شده است. 

روز سه‌شنبه، ارتش کره شمالی اعلام کرد که یک فروند موشک بالستیک دوربرد را آزمایش کرده و دستگاه تبلغاتی آن کشور گفت که این موشک قادر به حمل کلاهک هسته‌ای و هدف قرار دادن خاک ایالات متحده است.

منابع نظامی آمریکا آزمایش یک فروند موشک قاره‌پیمای کره شمالی را تایید کردند و گفتند که بخشی از ایالت آلاسکا در برد این موشک قرار دارد.

در واکنش به این آزمایش، آمریکا ضمن اجرای مانورهای مشترک با کره جنوبی در خاک آن کشور، از جامعه جهانی خواست تا فشار بیشتری بر کره شمالی وارد کند در حالیکه وزیر خارجه روسیه، ضمن ابراز ناخرسندی از این آزمایش موشکی، در مورد استفاده از این واقعه برای تغییر رژیم در کره شمالی هشدار داد و گفت که روسیه با "خفه کردن" اقتصاد کره شمالی هم مخالف است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تلویحا ادامه حمایت چین از کره شمالی را از عوامل مشوق آن کشور در ادامه برنامه موشکی و هسته‌ای قلمداد کرد و گفت که جمهوری خلق چین به جای وارد کردن فشار بیشتر بر کره شمالی، مبادلات تجاری خود با آن کشور را افزایش داده است. آقای ترامپ در توئیتر خود نوشت: 

"مبادلات چین و کره شمالی در سه ماهه اول امسال ٤٠ در صد بیشتر شده. این هم از همکاری چین با ما!"
پیشتر، مقامات آمریکایی از دولت چین خواسته‌ بودند برای وادار کردن کره شمالی به توقف برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود فشار بیشتری را بر آن کشور وارد کند. اگرچه چین به عنوان عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل، از تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی حمایت کرده، اما با توجه به انزوای کره شمالی در جهان، عملا حامی اصلی حکومت آن کشور و رابط آن با جهان خارج محسوب می‌شود.

به استثنای کره جنوبی، کره شمالی تنها با چین هم مرز است و مبادلات اقتصادی بین دو کشور منبع اصلی درآمد حکومت کره شمالی و تامین کننده هزینه‌های آن از جمله در پیشبرد برنامه‌های نظامی است. 

برخی ناظران معتقدند که دولت چین مایل نیست با سقوط رژیم کره شمالی، و احتمالا وحدت دو کره، یک نظام دموکراتیک دیگر در مرزهای آن کشور مستقر گردد و کره متحد بالقوه به یک قدرت عمده سیاسی و نظامی تبدیل شود.

دریای چین جنوبی یکی از پر رفت و آمدترین آب‌راه‌های جهان است و هر ساله محموله‌های تجاری به ارزش چند هزار میلیارد دلار با کشتی از این منطقه عبور می‌کند.

آب‌های این منطقه دارای منابع قابل توجه ماهیگیری است و همچنین گفته می‌شود که منابع عظیم نفت و گاز در بستر این دریا وجود دارد.

حق حاکمیت و مالکیت بر منابع این منطقه مورد اختلاف کشورهای جمهوری خلق چین، جمهوری چین (تایوان)، اندونزی، برونئی، فیلیپِن، مالزی و ویتنام است و این اختلاف هنوز حل و فصل نشده است. 

آمریکا مستقیما ادعایی بر این منطقه ندارد بلکه آن را حوزه آزاد بین‌المللی می داند و بر حق عبور و مرور تمامی کشورها از آن تاکید دارد.

مقامات آمریکایی گفته‌اند که اجرای تمرین‌های نظامی در این منطقه برای همگان آزاد است و مستلزم کسب مجوز از هیچ دولتی نیست.

سخنگوی وزارتخارجه چین اقدام آمریکا را "تهدیدی برای امنیت" این کشور توصیف کرده است.Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…