Skip to main content

سازمان ملل: نیم میلیون نفر از آوارگان سوری به منازل خود بازگشته‌اندآژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز جمعه نهم تیر خبر داد که با کاهش نسبی خشونت‌ها در بخش‌هایی از سوریه، حدود نیم میلیون نفر از آوارگان سوری به تازگی به خانه و کاشانه خود بازگشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان خبر داده است که تخمیناً حدود ۴۴۰ هزار نفر از آوارگان داخل کشور و ۳۱ هزار نفر از پناهجویان سوری در خارج از کشور اخیراً به خانه‌های خود بازگشته‌اند.

آندری ماهِچیچ، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل با ذکر این خبر گفت که «این روندی قابل توجه است» اما در عین حال خاطرنشان کرد که این تعداد «تنها بخش کوچکی» است از حدود پنج میلیون سوری که به خارج از کشور پناهنده شده‌اند.

آقای ماهچیچ توضیح داد که بخش اعظم بازگشت آوارگان مربوط به شهرهای حلب، حمص، دمشق و برخی دیگر از استان‌های سوریه است.

وی افزود که این افراد «با یک حس واقعی امنیت بهتر، یا با یک برداشت شخصی در مورد این‌که وضع امنیت بهتر شده» به این مناطق بازگشته‌اند تا به منازل خود یا بستگان خود سر زده یا در منازل خود مستقر شوند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه اعلام کرد که گروه «حکومت اسلامی» دیگر در استان حلب حضور ندارد و در این استان، از مسیر پیشروی نیروهای دولتی عقب‌نشینی کرده است.

هفته جاری، استفان دمیستورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه به شورای امنیت ملل متحد گفت که خشونت، به طور کلی، در سوریه به تازگی روندی نزولی به خود دیده است.

آندری ماهِچیچ، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل، نیز روز جمعه تأکید کرد که تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی در نشست‌های ژنو و آستانه که برای پایان داده به ۶ سال خشونت در این کشور صورت گرفته، مردم سوریه را نسبت به بهبود وضعیت امیدوار کرده است.

وی در عین حال گفت «که هنوز زود است» مطمئن شویم که آیا تلاش‌های صلح اخیر با روند رو به افزایش بازگشت پناهندگان ارتباط مستقیم دارد یا نه.

در همین حال، کوین کندی، هماهنگ‌کننده منطقه‌ای سازمان ملل برای بحران سوریه، تأکید کرد که با وجود روند جدید، مردم سوریه همچنان «با دشواری‌های شدیدی» دست و پنجه نرم می‌کنند؛ وی تأکید کرد که ۱۴ میلون نفر از جمعیت ۱۸ میلیون نفری سوریه همچنان نیازمند کمک‌های انسان‌دوستانه هستند.

او افزود که وضعیت چهار و نیم میلیون نفر از اهالی سوریه که در مناطق تحت محاصره یا دور از دسترس به‌سر می‌برند از بقیه وخیم‌تر است.

در ماه نوامبر ۹۷۵ هزار نفر از اهالی سوریه در شهرهای تحت محاصره زندگی می‌کردند اما به گفته مقام‌های سازمان ملل این رقم هم‌اینک به ۵۴۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده که در ۱۱ محل تحت محاصره سکونت دارند.


تعداد آوارگان داخلی سوریه حدود یک‌سوم جمعیت این کشور برآورد می‌شود. 

افزون بر این در حدود ۵ میلیون نفر از مردم سوریه نیز ناچار شده‌اند به ترکیه، اردن، لبنان و دیگر کشورها پناهنده شوند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…