Skip to main content

اختلال در تولید گاز هلیوم از سوی قطر موجب نگرانی‌های جهانی شده استاختلالی کوتاه در تولید گاز هلیوم توسط قطر که دومین تولید کننده این گاز در دنیا است، نگرانی جهانی را به همراه داشته است.

ایران نیز که پس از قطر امکان بیشترین دسترسی به هلیوم را دارد در بهره‌برداری از این گاز مورد نیاز بسیاری از خدمات، از پزشکی گرفته تا صنعتی و نظامی، اقدامی ملموس انجام نداده است.

این اختلال در شرایطی رخ می دهد که اتحادیه اروپا برای کاهش تنش بین قطر و همسایگانش در شورای همکاری خلیج فارس در تلاش است.

گاز هلیوم گرچه عنصر کمتر شناخته شده ای است، اما خواص منحصربفردی دارد، تا حدی که حدود یک قرن پیش آمریکا تصمیم به ایجاد ذخایر فدرال هلیوم در ایالت تگزاس گرفت.

از گاز هلیوم عمدتا برای خنک کردن وسایل تشخیص پزشکی، پایین نگه داشتن حرارت در آزمایشگاهها، و همچنین در صنایع الکترونیک، دفاعی، و فضایی استفاده می شود.

بر پایه یافته های موسسه مالی بریتانیایی HIS Markit، آمریکا دارنده بزرگترین ذخایر هلیوم در جهان است. قطر و ایران در مقامهای بعدی هستند، اما ایران از آن بهره‌برداری نکرده است.

در سال ۲۰۱۵، آمریکا در صدر کشورهای مصرف کننده هلیوم در جهان بود. 

چهار درصد از هلیوم مورد نیاز آمریکا از ذخایر استراتژیک تامین می شد. 

مدیریت این ذخایر استراتژیک برعهده دفتر فدرال مدیریت زمین است که می گوید در صورتیکه اختلال در تولید هلیوم فراتر از سال ۲۰۲۱ برود، این ذخایر تمام خواهند شد.

برپایه قانون، دفتر مدیریت زمین باید همه هلیوم انباشت شده در ذخایر فدرال هلیوم را تا سال ۲۰۲۱ بفروشد و عملیات ذخیره سازی را متوقف کند. 

حتی اگر بخش خصوصی خلاء تولید هلیوم دولتی را پر کند، جامعه علمی آمریکا نگران آینده دریافت و هزینه هلیوم است.


خبرنگاران از دفتر مدیریت زمین که از سازمانهای تابعه وزارت کشور آمریکا است پرسید که آیا تضمینی برای عرضه داخلی هلیوم در آینده وجود دارد یا خیر. 

این دفتر در پاسخ می گوید در چارچوب خصوصی‌سازی تولید هلیوم، این دفتر همچنان به تولید هلیوم برای مصارف فدرال پس از سال ۲۰۲۱ بویژه برای مصارف وزارت دفاع ادامه خواهد داد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…