Skip to main content

نزدیکان دونالد ترامپ در مورد 'ارتباط با روسیه' در برابر کنگره شهادت می‌دهندچند تن از نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، برای ادای شهادت در مورد ارتباط مبارزات انتخاباتی او با روسیه در برابر کنگره آمریکا حضور خواهند یافت.

کمیته قضایی سنای ایالات متحده اعلام کرده است که دونالد ترامپ پسر، فرزند رئیس جمهوری، و پل مانافورت، عضو ستاد انتخاباتی او روز ٢٤ ژوئیه برای "ادای توضیحاتی" در برابر این کمیته حضور خواهند یافت. 

همچنین، به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا، قرار است جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری نیز روز دوشنبه آینده برای ادای شهادت در برابر کمیته اطلاعات سنای آمریکا حاضر شود. 

براساس این گزارش، این جلسه "پشت درهای بسته" برگزار خواهد شد.

خبر احضار نزدیکان آقای ترامپ به کنگره در حالی انتشار می‌یابد که کنگره آمریکا به تحقیقات خود در مورد ارتباط برخی اعضای خانواده و ستاد انتخاباتی وی با روسیه و در نتیجه، خطر تاثیرگذاری دولت آن کشور بر برنامه‌های انتخاباتی و حتی سیاستگذاری‌ دولت وی ادامه داده است.

هفته گذشته انتشار گزارشی در مورد ملاقات دونالد ترامپ پسر با فردی که رسانه‌ها او را یکی از وکلای دولت روسیه معرفی کردند بار دیگر باعث جلب توجه به این موضوع شد. 

گفته شد که در این ملاقات فرد دیگری هم حضور داشت که ممکن است مامور اطلاعاتی دولت روسیه باشد. آقایان مانافورت و کوشنر هم در این ملاقات حضور داشتند.

سخنگوی آقای مانافورت دریافت "دعوتی" برای شهادت در برابر کمیته سنای آمریکا را تایید کرده اما در مورد زمان و موضوع این رسیدگی جزئیاتی نداده است. 

با اینهمه، یکی از اعضای دموکرات کمیته قضایی سنای آمریکا گفته است که مشاور وزارت دادگستری با برگزاری این نشست به طور علنی موافقت نکرده است.

وکیل آقای کوشنر نیز گفته است که موکل او از ماه مارس همواره آماده همکاری داوطلبانه با تحقیقات کنگره بوده حاضر است تمامی اطلاعات خود را در اختیار آن قرار دهد. 

وی افزوده است که قرار است آقای کوشنر روز ٢٤ مارس "برای مصاحبه" به سنای آمریکا برود.

موضوع ارتباط ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه از نخستین هفته‌های آغاز به کار رئیس جمهوری مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و باعث شد تا بعدا کنگره نیز به منظور بررسی هر نوع احتمال تاثیرگذاری روسیه بر دولت جدید رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار دهد. 

کنگره همچنین نگران آن است که ارتباط با روسیه بر فعالیت دولت نیز سایه انداخته و وقت و توانی را که باید صرف رسیدگی به مسایل داخلی و خارجی این کشور شود به هدر داده باشد. 

علاوه بر این، رابطه روسی باعث شده است که هرگونه حرکت رئیس جمهوری در روابط خارجی زیر ذره‌بین قرار گیرد و حساسیت برانگیز شود. 

اخیرا گفتگوی خصوصی دونالد ترامپ و رئیس جمهوری روسیه در جریان یک نشست بین‌المللی پوشش خبری گسترده‌ای یافت و پرسش‌هایی را در مورد ماهیت این گفتگو در پی آورد.

آقای ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی رسانه‌های همگانی و تشکیلات اداری و سیاسی دولت فدرال را مورد حمله قرار داده و حتی آنها را به نادیده گرفتن منافع ملی و خودمحوری متهم کرده بود. 

روابط رئیس جمهوری و رسانه‌ها همچنان سرد است و براساس برخی گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که دست کم در برخی از سازمان‌های دولتی، نارضایی از برخورد مقامات دولت جدید با بدنه اداری و کارشناسی وجود دارد. 

برخی ناظران معتقدند که موضوع ارتباط روسی حربه مناسبی را برای مهار رئیس جمهوری در اختیار رسانه‌ها و تشکیلات حکومتی قرار داده است.


مسئولان "مرتبط" با روسیه

در زمینه ارتباط مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه، تا کنون اسامی چند تن از نزدیکان و مشاوران او ذکر شده است.

دونالد ترامپ شخصا در جریان فعالیت تجاری خود با روسیه سرو کار داشته است. 

تنها موردی که تا کنون سئوالاتی را در مورد شخص رئیس جمهوری برانگیخته، تماس‌های او با آراس آگالاروف، از ثروتمندان روسی نزدیک به رئیس جمهوری آن کشور است در جریان برگزاری مسابقه ملکه زیبایی در مسکو در سال ٢٠١٣ است. 

این دو قرار بود در یک طرح بزرگ سرمایه گذاری در روسیه شریک باشند. گفته شده است که در جریان بررسی حضور اقتصادی ترامپ در روسیه، آقای آگالاروف به عنوان رابط بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین فعالیت داشت.

دونالد ترامپ پسر به عنوان عضوی از ستاد انتخاباتی پدرش به خاطر ملاقات با فردی که گفته شده است از وکلای دولت روسیه بوده در مرکز توجه قرار گرفته است. 

منظور وی از این ملاقات دریافت اطلاعاتی علیه رقیب انتخاباتی پدرش بود که ظاهرا دولت روسیه آنها را تهیه کرده بود.

جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری و عضو ستاد انتخاباتی او به دلیل ملاقات با سفیر روسیه و مقامات یک بانک متعلق به روسیه در جریان مبارزات انتخاباتی برای پاسخگویی احضار شده است.

پل مانافورت، عضو ستاد انتخاباتی آقای ترامپ متهم است که به یک حزب اوکراینی طرفدار روسیه کمک کرد تا به طور مخفیانه مبلغ دو میلیون دلار در اختیار دو شرکت لابیگری طرفدار روسیه در آمریکا قرار دهد. 

به گزارش برخی منابع خبری، این مبلغ برای تاسیس دو موسسه غیر انتفاعی به کار رفت که هدف آنها تاثیرگذاری بر سیاست آمریکا در قبال حضور روسیه در اوکراین بود. 

فعالیت آقای مانافورت در ارتباط با چند مورد تخلف احتمالی، از جمله عدم ثبت نام در وزارت دادگستری به عنوان لابیگر، تحت بررسی قرار دارد. 

او در ماه اوت سال ۲۰۱۶ و چند ماه قبل از برگزاری انتخابات از ریاست ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ کناره گرفت.

مایکل فلین، که پس از آغاز به کار دولت جدید سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری را به دست آورد، آشکارا از همکاری آمریکا و روسیه حمایت می‌کرد و در این مورد اتهام پنهانکاری یا تخلفی متوجه او نبوده است. 

با اینهمه، بعدا فاش شد که وی در مورد لزوم لغو تحری‌ های آمریکا علیه روسیه با سفیر آن کشور دیدار و گفتگو کرده بود اما هنگام مصاحبه برای انتصاب به سمت مشاور امنیت ملی، در این مورد به معاون رئیس جمهوری "حقیقت را نگفت." ژنرال فلین پس از یک ماه از سمت خود استعفا کرد.


کارتر پیج که مشاور سیاست خارجی ستاد انتخاباتی اقای ترامپ بود پیشتر به عنوان لابیگر شرکت روسی گازپروم در آمریکا فعالیت داشت و در جریان تحقیقات پلیس فدرال آمریکا - اف‌بی‌آی - در مورد ارتباط مالی بین سازمان ترامپ و یک بانک روسی، قبل از برگزاری انتخابات از این سمت کناره گرفت.

Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…