Skip to main content

لیبرمن: ترامپ طرح‌های پیشین صلح اسرائیل و فلسطین را رها کندوزیر دفاع اسرائیل از دولت دونالد ترامپ خواسته است طرح‌های پیشین برای صلح دوجانبه اسرائیلی- فلسطینی را رها کرده و تلاش خود را بر دستیابی به «صلح منطقه‌ای» میان اسرائیل با دنیای عرب متمرکز کند.

به گزارش جروزالم پست، آویگدور لیبرمن این درخواست را دوشنبه نوزدهم تیر، همزمان با سفر دیگری از سوی جیسون گرینبلات، مأمور آمریکا در امور مذاکرات بین‌المللی به اسرائیل، بیان کرده است.

لیبرمن گفته است، صلح اسرائیل با کشورهای عرب موجب صلح اسرائیل با فلسطینیان نیز خواهد شد و فلسطینی‌ها را به نرمش و سازش می‌کشاند.

لیبرمن در نشست حزب تحت رهبری خود، «اسرائیل خانه ما»، گفته است، تمامی طرح‌های پیشین برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطینیان از سال ۱۹۹۳ به بعد بدون فایده بوده است.

اشاره لیبرمن به سال ۱۹۹۳، زمان دستیابی به پیمان صلح اسلو میان دولت وقت اسرائیل با سازمان آزادیبخش فلسطین است، که به برپایی حکومت خودگردان فلسطینی در آن سال در کرانه باختری و غزه منجر شد.

بر اساس پیمان اسلو قرار بود، کشور فلسطین تا حداکثر پنج سال بعد، به استقلال برسد. اما با گذشت ۲۴ سال این هدف هنوز عملی نشده است.

به نوشته جروزالم پست، لیبرمن گفته است: «رهبران فلسطینی حسن نیت ندارند؛ خشونت‌های مهاجمان فلسطینی علیه افسران پلیس اسرائیل را محکوم نمی‌کنند و برای تصویب قطعنامه‌های خصمانه علیه اسرائیل در مجامع جهانی تلاش می‌کنند

جیسون گرینبلات برای دومین بار در کمتر از یک ماه اخیر، با هدف پیگیری تلاش‌های ازسرگیری گفت‌وگوهای سیاسی اسرائیلی و فلسطینی به منطقه بازگشته است.

در همین حال، به‌نوشته جروزالم پست، دستیاران گرینبلات گفته‌اند که انتظار مشخصی از مأموریت این بار وی در دستور کار نیست و سفرهای رفت و برگشت بیشتری از سوی او و جرد کوشنر انجام خواهد شد.

جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ، ماه گذشته همراه با جیسون گرینبلات در سفر به منطقه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی گفت‌وگو کرد.

آقای گرینبلات در این دور جدید مأموریت نیز، سه‌شنبه بیستم تیر با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در رام‌الله، و چهارشنبه بیست و یکم تیر با بنیامین نتانیاهو در اسرائیل دیدار می‌کند.

آقای عباس خود دوشنبه نوزدهم تیر در گفت‌وگو با جروزالم پست ابراز امیدواری کرده بود که در ملاقات این بار با جیسون گرینبلات مشخص شود که آمریکا چه چارچوبی برای روند صلح در نظر دارد.

دونالد ترامپ در سفر دو ماه پیش به اسرائیل و کرانه باختری گفت که تلاش‌های دولت او برای برقراری صلح اسرائیلی- فلسطینی جدی است.

به‌نوشته جروزالم پست، یک صلح منطقه‌ای با اسرائیل، هم برای فلسطینیان و هم برای کشورهای عربی «مشکل‌آفرین» است.

هم ملک عبدالله دوم پادشاه اردن، که کشورش از ۲۳ سال پیش با اسرائیل پیمان کامل صلح دارد، و هم ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی به دونالد ترامپ گفته‌اند، تلاش‌های بیرونی برای صلح میان اسرائیل و فلسطینیان کارساز نیست و از سوی مردم منطقه تحمل نمی‌شود.

اما به‌نوشته جروزالم پست، آمریکا امیدوار است با پیشرفت احتمالی در گفت‌وگوهای اسرائیلی- فلسطینی، نوعی همکاری میان اسرائیل با امیرنشین‌های خلیج فارس را دست‌کم در سطوح پایین، ایجاد کند.

این امیدواری در حالی است که امیرنشین‌های خلیج فارس خود در دوره اخیر بین خود دچار تشتت و بحران شدید داخلی شده‌اند.

بنیامین نتانیاهو در دوره اخیر، از جمله در سفر به آفریقا، گفته است، عادی شدن مناسبات کشورهای عربی و نیز آفریقایی با اسرائیل، بخت رسیدن به صلح اسرائیل با فلسطینیان را بیشتر می‌کند.

اما محمود عباس دو هفته پیش در اجلاس سران اتحادیه آفریقا از این کشورها خواست، عادی کردن مناسبات میان آنها با اسرائیل به حساب فدا کردن آرمان فلسطینی‌ها نباشد.


Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…