Skip to main content

صندوق بین‌المللی پول: رشد اقتصادی خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ کاهش می‌یابدبنا به گزارش صندوق بین‌المللی پول، در سال میلادی ۲۰۱۷، از سرعت رشد اقتصادی در خاورمیانه و شمال آفریقا کاسته خواهد شد. 

کاهش بهای نفت از جمله دلایل اصلی در این مورد عنوان شده‌است.

به گفته صندوق بین‌المللی پول، رشد اقتصادی در کشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا، پاکستان و افغانستان، در سال گذشته میلادی پنج درصد بود که بهتر از پیش‌بینی‌های اولیه است. 

در سال جاری میلادی اما برآورد صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که رشد اقتصادی در حد ۲.۶ درصد باقی می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه صندوق بین‌المللی پول می‌گوید وضعیت بهتر اقتصادی در سال ۲۰۱۶ به‌طور مشخص به خاطر رشد اقتصادی ایران، در پیوند با افزایش تولید نفت در این کشور بود. 

رشد اقتصادی ایران بیشتر از ۶.۵ درصد برآورد شده‌است که در کنار وضعیت اقتصادی هند، در عین حال از دلایل مهم رشد اقتصادی ۳.۲ درصدی در جهان در سال ۲۰۱۶ عنوان شده‌است.

از سویی اما برخی کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که در صورت ادامه وضعیت سقوط بهای نفت به زیر هر بشکه چهل و پنج دلار، نرخ رشد اقتصادی در ایران به محدوده صفر تا دو در صد محدود می‌شود. 

در عین حال سقوط بهای نفت، می‌تواند به افزایش کسری بودجه در سال ۱۳۹۶ بیانجامد که بر پایه نفت بالای بشکه‌ای پنجاه دلار تنظیم شده است.

در عین حال این نهاد بین‌المللی رشد اقتصادی عربستان سعودی، بزرگ‌ترین صادرکننده نفت در جهان را یک دهم درصد پیش‌بینی کرده که کم‌تر از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در آوریل -دو ماه قبل- است.

بنا به گزارش‌ها این بدترین برآورد از رشد اقتصادی عربستان از سال ۲۰۰۹ به این سو به شمار می‌رود. 

شبکه خبری العربیه پیشتر به‌نقل از وزیر اقتصاد عربستان گزارش داده بود، که ریاض از گزارش صندوق بین‌المللی پول در مورد وضعیت اقتصاد ملی آن کشور استقبال کرده و آن را در راستای برنامه «چشم‌انداز ۲۰۳۰» می‌داند.

به گفته صندوق بین‌المللی پول، ادامه کاهش بهای نفت، چنانچه به‌وضعیت پایداری تبدیل شود، می‌تواند بر افق اقتصادی صادرکنندگان نفت در منطقه تاثیر بگذارد. 

این صندوق در حال حاضر این احتمال را مطرح کرده که رشد اقتصادی منطقه در سال ۲۰۱۸ به ۳.۳ درصد برسد که بهتر از وضعیت فعلی‌ست، هرچند یک پیش‌بینی قطعی نیست.

بهای نفت در حالی کاهش یافته که گزارش‌ها از اوج‌گیری دوباره تولید اوپک حکایت دارند. 

در ماه گذشته میلادی بهای نفت ایران، در مقایسه با دو ماه پیش، حدود ۸.۹ درصد سقوط کرد و به ۴۴ دلار و ۶۲ سنت رسید. 

همزمان گزارش اوپک از ۲۱ تیرماه، از افزایش ۱۶ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران و رسیدن آن به رقم سه میلیون و ۷۹۰ هزار بشکه، حکایت داشت.

دلیل اوج‌گیری تولید نفت کشورهای عضو اوپک، بازگشت سریع نیجریه و لیبی به بازار نفت، عنوان شده‌است. 

اول مرداد ماه الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، از این دو کشور خواسته بود تا به توافقات موجود میان اوپک، روسیه، شماری دیگر از تولیدکنندگان خارج از اوپک بپیوندند.

در اواخر سال ۲۰۱۶، اوپک و ۱۱ تولید کننده مستقل نفت، شامل روسیه، قزاقستان و یا آذربایجان در توافقنامه‌ای،‌ پذیرفتند سقف تولید روزانه را تا ۱.۸ میلیون بشکه کاهش دهند. 

دو ماه پیش، توافق تا آوریل ۲۰۱۸ تمدید شد که طبق آن سهمیه تولید کشورها ثابت باقی می‌ماند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…