Skip to main content

ایران: حمل نفت خام به اروپا افزایش یافته استشرکت ملی نفتکش ایران از افزایش "روزانه" حمل نفت خام این کشور به مقاصد اروپایی خبر داده است.

محمدرضا شمس دولت آبادی، مدیر امور بین‌الملل این شرکت گفته است که با این افزایش، برنامه‌هایی برای ارتقای ناوگان حمل و نقل در دست است.

آقای دولت آبادی که در حاشیه یک کنفرانس انرژی در شهر استانبول ترکیه صحبت می‌کرد، به خبرگزاری رویترز گفته است: "ما برنامه‌هایی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل و همچنین جایگزینی نفتکش‌های کهنه در دست داریم."

با برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی، ایران به تدریج دوباره به خریداران اروپایی نفت خود متصل شده که در این میان شرکت ملی نفتکش ایران نقش کلیدی در رساندن نفت خام ایران به کشورهای اروپایی را داشته است.

آقای شمس دولت آبادی همچنین گفته است: "شرکت ملی نفتکش ایران قصد دارد کشتی‌های ویژه حمل ال‌ان‌جی (گاز طبیعی مایع) هم خریداری کند و وارد مسیری جدید شود."

تا پیش از برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، شرکت ملی نفتکش ایران مشکلات جدی درباره اخذ بیمه ناوگان خود داشت؛ که یکی از ضروریات اصلی برای دسترسی به بسیاری از بنادر در جهان است.

در زمان تنش هسته‌ای ایران، کشورهای غربی به منظور وادار کردن ایران به مذاکره برای تغییر سیاست هسته‌ای خود، یک رشته تحریم‌های یک و چند جانبه را به اجرا گذاشتند که از جمله شامل ممنوعیت بیمه نفتکش‌های ایران بود.

در این مدت، صدور نفت ایران به چند کشور از جمله ترکیه، چین، هند، ژاپن و کره جنوبی محدود شده بود که بخش قابل توجهی از آن توسط نفتکش‌های ایرانی صورت می‌گرفت.

همزمان امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت ایران از افزایش تولید و صادرات گاز طبیعی ایران پس از برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی خبر داده است.

آقای زمانی نیا گفته است: "قرداد‌های اخیر با شرکت‌های بین‌المللی نشان می‌هد که این شرکت‌ها بر این باورند که تحریم‌ها برنخواهند گشت."

‌او همچنین گفته است: "تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۱۷) تولید گاز ایران به روزانه یک میلیارد متر مکعب افزایش خواهد یافت."

ایران هم اکنون ۸۰۰ میلیون مترمکعب در روز گاز تولید می‌کند.

کمتر از ده روز پیش ایران و کنسرسیومی به ریاست شرکت نفتی توتال فرانسه، پر ارزش‌ترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی را برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی در تهران امضا کردند.

ارزش این قرارداد نزدیک به ۵ میلیارد دلار اعلام شده و سهم توتال در این کنسرسیوم بیش از ۵۰ درصد است.

قرارداد توتال با ایران در حالی نهایی شد که مدیران این شرکت فرانسوی با توجه به رویکرد دولت جدید آمریکا در قبال ایران، به خطرات سرمایه‌گذاری در ایران به خوبی آگاهند.


پاتریک پویانه، مدیر عامل توتال گفته: "بازار ایران ارزش خطر کردن را دارد."

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…