Skip to main content

عربستان از موضع ترامپ درباره قطر استقبال کردعربستان سعودی و متحدان این کشور از درخواست دونالد ترامپ که در آن از قطر خواسته شده که به حمایت از تروریسم پایان دهد، استقبال کرده اند.

اما این کشورها در عین حال درخواست وزیر خارجه آمریکا در مورد کاهش محاصره اقتصادی علیه قطر را نادیده گرفته اند.

روز گذشته جمعه ۹ ژوئن ( ۱۹ خرداد) دونالد ترامپ قطر را متهم کرد که در"سطحی بالا" از تروریسم حمایت کرده است.

اتهامی که از جانب قطر رد شده است.

قطر برای جلب حمایت کشورهای اروپایی، وزیر خارجه خود را به پایتخت های چند کشور اروپایی فرستاده است.

از چند روز پیش عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، بحرین و چند کشور دیگر با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کرده‌اند. 

مرزهای زمینی، هوایی و دریایی همسایگان عرب این کشور نیز به روی آن بسته شده است.

به رغم حمله تند آقای ترامپ، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا خواهان پایان محاصره قطر از طرف همسایگان عربش شده و گفته است این محاصره بر مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) تاثیر می‌گذارد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که قطر پیشرفت‌هایی در محدود کردن حمایت از تروریسم داشته، هرچند از این کشور انتظار می‌رود در این زمینه اقدام‌های بیشتری انجام بدهد.


در خواست روسیه برای خاتمه فوری تنش ها

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه هم امروز پس از دیدارش با محمد بن عبدالرحمان الثانی، وزیر خارجه قطر خواستار انجام گفتگو بین این کشور و همسایگانش برای پایان گرفتن تنش موجود شد.

به رغم حمله تند آقای ترامپ، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا خواهان پایان محاصره قطر از طرف همسایگان عربش شده و گفته است این محاصره بر مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) تاثیر می‌گذارد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که قطر پیشرفت‌هایی در محدود کردن حمایت از تروریسم داشته، هرچند از این کشور انتظار می‌رود در این زمینه اقدام‌های بیشتری انجام بدهد.

حمایت ترکیه از قطر

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز گذشته گفت که او هرگز فکر نمی‌کند که قطر از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کند.

آقای اردوغان گفت: "آنها (عربستان و متحدانش) سازمان هایی را به عنوان سازمان‌های تروریستی نام برده‌اند. 

من این سازمان ها را می شناسم و تا امروز مدرکی که نشان دهد قطر از تروریسم حمایت می کند، ندیده ام."

رئیس جمهور ترکیه همچنین خواست که محاصره اقتصادی علیه قطر به طور کامل برداشته شود.

آقای اردوغان از عربستان خواست تا رهبری خود را نشان داده و ترویج کننده روابط خوب در منطقه باشد.


او همچنین لایحه‌ای را تایید کرد که براساس آن نیروهای ترکیه به پایگاهی متعلق به این کشور در قطر اعزام می‌شوند. 

اقدامی که حاکی از حمایت ترکیه از قطر است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…