Skip to main content

تلاش برای یافتن ساکنان برج مسکونی لندن ادامه داردشمار زیادی از ساکنان ساختمان مسکونی بیست وچهار طبقه‌ای که در اوایل روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) دچار آتش سوزی شد، همچنان مفقود هستند.

براساس گزارش‌ها، نیروهای آتش نشانی تمام شب گذشته در صدد اطفا این حریق بودند.

دست کم ۱۷ نفر در این آتش سوزی جان خود را ازدست داده‌اند و مقامات پلیس از احتمال افزایش شمار کشته‌ها خبر می دهند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا گفته است که تحقیقات کامل در این مورد انجام می‌شود.

آتش سوزی در "برج گرنفل" در غرب لندن از روز گذشته آغاز و ماموران آتش نشانی با بیش از چهل دستگاه خودرو از پایگاه‌های مختلف شهر برای خاموش کردن آتش به این محل اعزام شدند.

گفته شده که حدود ۶۰۰ نفر در این ساختمان ۲۴ طبقه سکونت داشتند.

براساس گزارش‌ها، شعله‌های آتش همچنان از داخل این برج دیده می‌شود و نیروهای آتش نشان طبقه به طبقه در تلاش برای خاموش کردن آتش و یافتن ساکنان هستند.

۳۴ نفر از ساکنان این ساختمان در بیمارستان بستری شده‌اند که حال ۱۸ نفر از آن ها وخیم گزارش شده است.

حدود ۱۲۰ آپارتمان در این برج ۲۴ طبقه وجود داشت.

دلیل آتش سوزی هنوز مشخص نشده است. سوالی که وجود دارد این است که چه عاملی باعث شعله ور شدن سریع آتش و سرایت آن به تمام ساختمان شده است.

دهها نفر بی خانمان این حادثه شب گذشته را در کلیساها، مراکز ورزشی و مراکز دیگری که برای اسکان حادثه دیدگان برپا شده بود، سپری کردند.

در طول شب گذشته مردم با اهدای غذا، لباس و پتو به افرادی که خانه هایشان در این آتش سوزی سوخته، کمک کردند.

به گفته خبرنگاران مواد بکار رفته در نمای این ساختمان حاوی نوعی پلی اتیلین بوده که ماده اصلی آن پلاستیک است. 

در حالی که باید از موادی استفاده شود که جلوی آتش مقاومت داشته باشد.

خبرنگاران همچنین گفته اند که مشابه این مواد پیشتر در ساختمان‌های مرتفع در فرانسه، امارات و استرالیا استفاده شده بود که این ساختمان ها دچار حریق شده بودند.

گزارش‌هایی منتشر شده که این ساختمان سال گذشته نوسازی شده بود، اما ساکنان آن در مورد نقص‌های ایمنی، از جمله بروز نبودن سیستم هشدار حریق آن اعتراض کرده بودند.

این ساختمان به شهرداری منطقه تعلق داشته، اما یک شرکت خصوصی آن را اداره می‌کرد.


شبکه های اجتماعی مملو از اخباری است که در آن ها خانواده و دوستان به دنبال گرفتن اطلاعاتی از مفقودان این حادثه هستند.
Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…