Skip to main content

واکنش جهانی به حملات تروریستی در تهران؛ یک دقیقه سکوت اعضای شورای امنیتدر پی حملات تروریستی در تهران که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن ۴۳ نفر شد، مقام های برخی از کشورها به این حملات واکنش نشان دادند.

در نخستین واکنش ها به حملات تهران، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه این حملات را محکوم کرد و کشته شدن تعدادی از شهروندان را تسلیت گفت. 

کاخ کرملین نیز عصر چهارشنبه ۱۶ خرداد با انتشار پیام ولادیمیر پوتین خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، این حملات را محکوم کرده و به او تسلیت گفت.

پیش از ظهر چهارشنبه ۱۶ خرداد چند مهاجم به آرامگاه آیت الله خمینی در جنوب تهران و ساختمان مجلس شورای اسلامی در مرکز پایتخت با اسلحه و مواد منفجره حمله کردند.

بنا به گزارش‌ مقام های دولتی و امنیتی، همه مهاجمان پس از ساعتها درگیری کشته شدند.

یک دقیقه سکوت اعضای شورای امنیت

یکی دیگر از واکنش‌ها به جلسه شورای امنیت سازمان ملل مربوط بود.

در نشست امروز شورای امنیت، حاضران به احترام قربانیان حملات تروریستی تهران یک دقیقه سکوت کردند.

در این بین، فدریکا موگرینی در سخنانی جداگانه کشته شدن شهروندان ایرانی در حملات تروریستی روز چهارشنبه را غم انگیز خواند و به مردم ایران تسلیت گفت. 

خانم موگرینی در ابتدای جلسه کمیسیون اروپا اعلام کرد که با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران درباره این حوادث در تماس است. 

آنتونیو تاجانی، رئیس پارلمان اروپا هم در توئیتی با مردم و رئیس مجلس ایران ابراز همدردی کرد.

در میان پیام‌های همسایگان ایران، پیام وزارت خارجه قطر و وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی نیز به چشم می خورد. 

وزارت خارجه قطر با انتشار اطلاعیه ای این حملات را محکوم کرد و به ایرانیان تسلیت گفت.

به گزارش المنار، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه در مورد حملات تروریستی تهران گفت: «ما هرگونه حمله تروریستی به هر کشور و پایتختی را به شدت محکوم می‌کنیم

وزیر خارجه ایتالیا نیز درباره حملات تهران گفت که این حملات نشان داد که نیاز به یک استراتژی بلند مدت علیه تروریسم است. 

از دیگر مقامات اروپایی که نسبت به این حوادث واکنش نشان داد، وزیر خارجه نروژ بود. 

او حملات در تهران را وحشتناک دانست و کشته شدن تعدادی از شهروندان را تسلیت گفت.

وزارت خارجه فرانسه نیز در محکومیت حملات بیانیه ای صادر کرد و آن را محکوم کرد. 

نخست وزیر ایتالیا و وزیر خارجه آلمان در بیانیه هایی این حملات را محکوم کردند و با بازماندگان ابراز همدردی کردند.


عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان، فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق، رئیس جمهوری آذربایجان، نخست وزیر گرجستان و مقام‌هایی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و پاکستان حمله‌های تروریستی در تهران را محکوم کردند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…