Skip to main content

اگر مرگ رهبر داعش تایید شود، شاید یک افسر دوران صدام رهبر گروه شوددر صورتی که مرگ رهبر داعش تأیید شود، احتمال آن می رود که یکی از دو معاون ارشد او که پیشتر تحت حکومت صدام حسین افسر ارتش بودند، جانشین او شوند.

وزارت دفاع روسيه روز ۲۶ خرداد ماه گفت احتمالا ابوبكر البغدادی، خليفه گروه تروریستی موسوم به داعش، در جريان بمباران هوايی حومه رقه در اواخر ماه ميلادی گذشته كشته شده است. 

یکی دو بار این خبر تکذیب شد اما روز پنجشنبه ۱ تیر، وزیر خارجه روسیه باز این خبر را تایید کرد اما هنوز مقام های غربی این خبر را تایید نکرده اند.

در همین حال، نیروهای مسلحی که بر روی زمین با داعش مبارزه می کنند و همچنین مقامات آمریکایی از مرگ البغدادی اطمینان ندارند و می گویند شواهدی در دست نیست که این خبر را قطعا تأیید کند. 

خبر کشته شدن بغدادی در سال های گذشته نیز به گوش رسیده و تنها کمی بعد از آن تکذیب شده بود.

کارشناسان گروه های افراطی اسلامگرا معتقدند در صورتیکه بغدادی کشته شده باشد، دو گزینه برای جانشینی او موجود است: ایاد العبیدی و ایاد الجمیلی.

«ایاد العبیدی» که بیش از ۵۰ سال دارد، وزیر جنگ البغدادی است. «ایاد الجمیلی» نیز با سنی کمتر از ۵۰ سال رئیس مرکز اطلاعاتی داعش موسوم به «امنیت» است. 

با اینکه تلویزیون عراق در ماه آوریل خبر مرگ الجمیلی را منتشر کرده اما این خبر هنوز تأیید نشده است.

العبیدی و الجمیلی هر دو در سال ۲۰۰۳ به نهضت شورشی سنی های سلفی در عراق پیوستند و از سال ۲۰۱۶ نیز به عنوان دو معاون ارشد البغدادی برای او خدمت کرده اند.

ابوبکر البغدادی خود را رهبر مسلمانان به حساب می آورد و در سال ۲۰۱۴ نیز به خود لقب خلیفه مسلمانان داده که لقبی است ویژه جانشین پیامبر اسلام.

اما به عقیده کارشناسان، احتمالا العبیدی و الجمیلی چنین لقبی را از البغدادی به ارث نخواهند برد چراکه آن دو از جایگاه شرعی لازم برای چنین لقبی برخوردار نیستند و از عنوان دیگری چون «امیر» استفاده خواهند کرد.


تعیین جانشین ابوبکر البغدادی نیازمند تأیید جانشین از سوی شورایی هشت نفره از مشاوران ارشد خلیفه است. ۶ عضو این شورا عراقی، یک عضو آن اهل اردن، و عضو دیگر نیز اهل عربستان سعودی است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…