Skip to main content

تلاش نخست‌وزیر بریتانیا برای تشکیل دولت اقلیتدر میان افزایش فشارها بر نخست‌وزیر بریتانیا، ترزا می مصمم است تا با همکاری یک حزب کوچک‌تر ایرلند شمالی کابینه جدیدش را تشکیل دهد.

بعضی از اعضای ارشد حزب محافظه‌کار بریتانیا به ترزا می، نخست‌وزیر، اولتیماتوم داده‌ بودند که یا دو نفر از مشاوران ارشد خود را برکنار کند یا آماده باشد حزب روز دوشنبه درباره رهبری او تصمیم بگیرد.

به دنبال این تهدید، فیونا هیل و نیک تیموثی، مشاوران ارشد خانم می، امروز شنبه دهم ژوئن استعفا کردند.

محافظه‌کاران این دو نفر را به اعمال نفوذ "بی‌جا" در شیوه مدیریت خانم می متهم کرده‌اند و آنان را مسئول ارائه "بدترین" مانیفست و برنامه انتخاباتی این حزب در تاریخ خوانده‌اند.

حالا با این دو استعفا فشارها بر خانم می تا حدودی کاسته شده است.

حزب محافظه‌کار بریتانیا به رهبریخانم می در انتخابات روز پنج‌شنبه با از دست دادن چند کرسی از اکثریت افتاد. 

خانم می قصد داشت با تقویت جایگاه حزبش در مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا موضع دست بالا داشته باشد اما در مقابل، حزب کارگر بود که توانست چند کرسی دیگر در پارلمان بگیرد.

اعضای حزب محافظه‌کار برگزاری انتخابات زودهنگام را "اشتباه محاسباتیبزرگ" نخست‌وزیر می‌دانند.

خانم می در راه ترمیم کابینه، با یک دردسر دیگر هم مواجه است. 

بعضی از اعضای حزب محافظه‌کار گفته‌اند همکاری با این حزب کوچک به وجهه حزب محافظه‌کار لطمه می‌زند؛ چون دو حزب در مبانی اخلاقی با هم اختلاف نظر دارند. 

از جمله آن‌که حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی مخالف سقط جنین و ازدواج همجنس‌گرایان است.

علاوه بر اینشماری از اعضای حزب محافظه‌کار که صلاحیت خانم می را برای اداره بلندمدت حزب زیر سوال برده‌اند، جرمی کوربین، رییس حزب کارگر هم خواستار استعفای او شده است.

آقای کوربین از خانم می خواسته کنار برود و راه را برای اداره کشور توسط حزب کارگر باز کند.

درحال حاضر چون هیچ حزبی اکثریت کرسی‌های پارلمان بریتانیا را به‌دست نیاورده، پارلمان "معلق" است.

حزب محافظه‌کار هشت کرسی برای رسیدن به حد نصاب ۳۲۶ نماینده در پارلمان کم دارد و می‌خواهد با کمک ۱۰ کرسی حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی دولت اقلیت تشکیل دهد.

در میان همه تردیدها درباره آینده رهبری خانم می، مذاکرات او با حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی ادامه دارد. 

شماری از وزرای قبلی از جمله فیلیپ هاموند، وزیر دارایی و بوریس جانسون، وزیر خارجه در کابینه جدید خواهند ماند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…