Skip to main content

لیبرمن: در نتیجه سفر ترامپ، بیش از هر زمان به توافق با فلسطینیان نزدیکیمآویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، می‌گوید که کشورش «بیش از هر زمان دیگر، به توافق با فلسطینیان نزدیک شده است»، و این امر نتیجه سفر ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه است.

روزنامه جروزالم پست، روز جمعه نوزدهم خرداد، به نقل از آقای لیبرمن نوشت که با ورود دونالد ترامپ به این صحنه، «کشورهای عربی نیز پی برده‌اند که اسرائیل برای آنها یک مشکل نیست بلکه یک راه حل است».

وزیر دفاع اسرائیل همچنین افزوده است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، «با جدیت» هر کاری بتواند، برای صلح انجام می‌دهد.

آقای نتانیاهو به تازگی گفته بود که عادی‌سازی مناسبات کشورهای عربی با اسرائیل، به روند صلح اسرائیلی- فسطینی کمک می‌کند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در دو دیدار با ترامپ، در کاخ سفید و در کرانه باختری، گفته بود از میانجی‌گری آمریکا استقبال کرده و تحقق صلح را امکان‌پذیر می‌داند.

گزارش‌هایی به تازگی انتشار یافته بود که بر اساس آنها، آقای عباس آماده از سرگیری گفت‌وگوها با دولت اسرائیل، از مقطعی است که در پاییز سال ۲۰۰۸، در زمان مذاکرات او با اهود اولمرت نخست‌وزیر پیشین اسرائیل قطع شده بود.

با وجود این، فلسطینیان ادامه ساخت‌وسازهای اسرائیلی در بیت‌المقدس، اورشلیم، و کرانه باختری را مانع بزرگی بر سر راه تجدید گفت‌وگوهای صلح می‌دانند.

جنبش «صلح اکنون»، یک نهاد مدنی اسرائیلی مخالف با یهودی‌سازی‌ها جمعه نوزدهم خرداد خبر داد، دولت نتانیاهو ساخت حدود سه هزار و ۲۰۰ خانه جدید در کرانه باختری را از سرگرفته و همزمان در روزهای گذشته ساخت هزار و ۵۰۰ خانه دیگر را برای اسرائیلی‌ها به مناقصه گذاشته است.

وزیر مسکن اسرائیل اندکی پیش از سفر ترامپ به منطقه اعلام کرده بود، ساخت ده‌ها هزار واحد جدید را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

اعلام ساخت‌وسازهای جدید اسرائیلی با سفر نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل به اسرائیل همزمان شده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، خانم هیلی پنجشنبه هجدهم خرداد با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل دیدار کرد و به دلیل قاطعیت دولت آمریکا در حمایت از اسرائیل در سازمان ملل، مورد تحسین او قرار گرفت.

خانم هیلی پنجشنبه در بازدید از مرز جنوبی اسرائیل با غزه، همراه با دانی دنون، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، و ژنرال آویو کوخاوی، معاون ستاد کل ارتش اسرائیل، از یک تونل دیدار کرد.

اسرائیل در عملیات جنگی سال ۲۰۱۴ گفته بود، ده‌ها تونل حماس را که برای کارهای تروریستی در نزدیکی مرز با اسرائیل ساخته شده بود، منهدم کرده اما شماری از آنها را برای بازدید مقام‌های خارجی حفظ کرده است.

نیکی هیلی در سفر به اسرائیل تکرار کرده است که سازمان ملل و بویژه شورای حقوق بشر آن باید از محکوم کردن پی در پی اسرائیل خودداری کنند.

خانم هیلی پیش از ورود به اسرائیل نیز تهدید کرد که آمریکا ممکن است پرداخت ده‌ها میلیون دلار به سازمان ملل را به خاطر این «رویه سیستماتیک ضداسرائیلی» متوقف کند.

از زمان انتصاب نیکی هیلی به نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، او این سازمان را به دلیل «ضدیت با اسرائیل» نکوهش کرده است.

به نوشته جروزالم پست، نیکی هیلی جمعه نوزدهم خرداد در بازدید از موزه هولوکاست اورشلیم نیز گفت، «آمریکا همیشه باید با صراحت جانب یک طرف از هر قضیه‌ای را بگیرد».

با وجود این، خانم هیلی در این سفر، با مقام‌های تشکیلات خودگردانی نیز دیدار می‌کند.

نیکی هیلی در سفر سه روزه به اسرائیل، ضمن بازدید از بلندی‌های جولان نیز گفته است که برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر این منطقه در سازمان ملل تلاش خواهد کرد.


این بازدید در پنجاهمین سالروز تسلط اسرائیل بر جولان که در جنگ سال ۱۹۶۷ از سوریه گرفته شد، انجام شده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…