Skip to main content

قطع رابطه کشورهای عربی با قطر: نفت گران و پروازها قطع شددر پی قطع رابطه چند کشور عربی با قطر، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافته است.

عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی قطر را به ایجاد "بی‌ثباتی" در منطقه متهم کرده‌اند. 

این کشورها گفته‌اند قطر از گروه های "تروریستی" از جمله اخوان المسلمین، داعش و القاعده حمایت می‌کند.

علت افزایش قیمت نفت، نگرانی درباره "بی ثباتی در خاورمیانه" و تاثیر آن بر بازار نفت بوده است. تنش در این منطقه ممکن است عرضه جهانی نفت را با اختلال روبرو کند.

در بازار لندن، هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه اوت با ۵۶ سنت افزایش در معاملات اولیه صبح امروز حدود ۵۰ دلار و نیم معامله شد.

قطر یکی از اعضای اصلی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و از بزرگترین تامین‌کنندگان گاز مایع در جهان است.

افزایش قیمت نفت در حالی است که هفته پیش این کالا حدود ۴ درصد افت قیمت داشت که دلیل آن نگرانی‌ها درباره افزایش تولید نفت شیل در آمریکا بوده است.
  
قطع رابطه چند کشور عربی با قطر پیامدهای دیگری هم داشته است.

خطوط هواپیمایی الاتحاد و امارات (متعلق به امارات عربی متحده) پروازهای خود به مقصد قطر را از اوایل صبح فردا سه شنبه ۶ ژوئن (۱۵ خرداد) به وقت محلی به حالت تعلیق در می‌آورند.

شرکت هواپیمایی الاتحاد روزانه ۴ پرواز مستقیم به دوحه، پایتخت قطر دارد.

شرکت هواپیمایی قطر (قطر ایرویز) هم در بیانیه‌ای گفته است تمامی پروازهای خود را به عربستان سعودی تا نیمه‌شب فردا معلق کرده است. 

هنوز معلوم نیست این تعلیق تمدید خواهد شد یا نه.

بحرین و مصر هم در اقدام مشابهی گفته‌اند تمامی پروازهای خود را به مقصد قطر متوقف خواهند کرد و حریم هوایی خود را به روی خطوط هوایی قطر خواهند بست.

انتظار میرود شرکت هواپیمایی قطر متحمل ضرر شود چون روزانه تعداد زیادی مسافر از دوبی، ابوظبی، ریاض و قاهره به دوحه قطر سفر می‌کردند که با تحولات جدید این سفرها متوقف می‌شوند.

تحولات اخیر باعث تغییر مسیر احتمالی هواپیماهای قطری، طولانی تر شدن مدت زمان پرواز و افزایش سوخت خواهد شد.


شرکت هواپیمایی قطر دولتی است و حدود ۱۵۰ شهر را در کشورهای مختلف جهان به هم وصل می‌کند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…