Skip to main content

جیمز کومی هفته آینده در سنای آمریکا شهادت می‌دهدجیمز کومی، رئیس برکنار شده پلیس فدرال - اف‌بی‌آی - قرار است که هفته آینده در یک جلسه‌ علنی کمیته اطلاعاتی مجلس سنا درباره اتهام دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا شهادت بدهد.

انتظار می رود آقای کومی در جلسه پنجشنبه (هشتم ژوئن) درباره این ادعا که دونالد ترامپ از او خواسته بود تا درباره تماس‌های یکی از مشاورانش با مقامات روس تحقیق نکند هم صحبت کند.

رئیس جمهوری آمریکا این اتهام که از جیمز کومی درخواست کرده بود که به تحقیقات درباره ارتباط مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی‌اش با روسیه پایان بدهد را قویا رد کرده است.

رسانه‌های آمریکا اخیرا گزارش دادند که آقای ترامپ حدود سه هفته بعد از ورود به کاخ سفید به رئیس وقت اف‌بی‌آی گفته بود فلین مرد خوبیست و «امیدوارم بتوانید این مساله را رها کنید.

در این میان، گمانه زنی‌ها درباره این که دونالد ترامپ از اختیارات اجرایی خود برای ممانعت از ادای شهادت رئیس سابق اف‌بی‌ای استفاده کند، بالا گرفته است.

قرار است که کمیته اطلاعاتی سنا ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی واشنگتن جلسه پرسش و پاسخ با آقای کومی را برگزار کند و سپس یک جلسه محرمانه با وی داشته باشد.

پیشتر، سناتور ریچارد بور، رئیس جمهوریخواه کمیته اطلاعاتی سنا گفته بود: «ما مشتاق شنیدن شهادت رئیس سابق اف‌بی‌آی درباره تحقیق و تفحص از تلاش مسکو برای تاثیرگذاری بر انتخابات ۲۰۱۶ هستیم.

او ابراز امیدواری کرد که جیمز کومی "برای مردم آمریکا درباره وقایع اخیر و آنچه این روزها به طور وسیع در رسانه‌ها طرح می‌شود توضیح بدهد".

جلسه مذکور به طور زنده توسط رسانه‌های آمریکا و جهان مورد پوشش خبری قرار خواهد گرفت.

جیمز کومی در حال تحقیق و تفحص از ادعای ارتباط میان ستاد انتخاباتی و حلقه نزدیک به آقای ترامپ و دولت روسیه بود که در ماه مه امسال با حکم شدیدالحنی توسط رئیس جمهوری آمریکا اخراج شد.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی، دونالد ترامپ در دیدار اخیرش با مقامات ارشد روسیه به آنها گفته بود که اخراج آقای کومی "فشارها را کاهش" داده است.

روزنامه نیویورک تایمز بر مبنای مدارکی که مدعی است از محتوای جلسه دونالد ترامپ با سرگئی لاوروف در کاخ‌سفید به دست آورده گزارش کرد که آقای ترامپ به وزیر امور خارجه روسیه گفت که "اخراج این مرد دیوانه، فشار بزرگی را از روی ما برداشت."

بنابر آن گزارش، آقای ترامپ به سرگئی لاوروف و همراهانش گفت: "من رئیس اف‌بی‌آی را اخراج کردم. 

این مرد واقعا دیوانه بود... فشار زیادی را به علت روسیه تحمل می‌کردم که حالا برطرف شد."

گفته می شود که جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ هم به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا یک مظنون به شمار می‌رود.

بنا بر گزارش‌ها، ماموران فدرال معتقدند که آقای کوشنر، ۳۶ ساله، اطلاعات قابل توجهی در ارتباط با این موضوع دارد.

آقای ترامپ هرگونه تبانی بین ستاد انتخاباتی خود و روسیه را قویا تکذیب می کند و آن را نقشه دشمنانش برای ضربه زدن به اعتبار خود می ‌داند.


او گفته است که تصور می‎‌کرد اخراج کومی با استقبال فراجناحی مواجه شود زیرا رئیس سابق پلیس فدرال در بین دموکرات‌ها منتقدان زیادی داشت.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…