Skip to main content

شرکت بریتانیایی مخفیانه 'تجهیزات جاسوسی به خاورمیانه فروخته است'یک شرکت بریتانیایی تجهیزاتی به دولت‌های خاورمیانه فروخته که در شنود و جاسوسی از افراد از جمله مخالفان سیاسی کاربرد دارد.

بی‌بی‌سی اسنادی به دست آورده که نشان می‌دهد شرکت بی‌ای‌ ئی ) BAE)، که بزرگترین تولید کننده اسلحه در بریتانیاست، به طور مخفیانه وسایل شنود و تجسس همگانی به شش کشور در منطقه خاورمیانه فروخته که دولت‌هایشان به سلب آزادی و نادیده گرفتن حقوق بشر شهروندان خود متهم هستند. 

تجهیزات مورد اشاره را می‌توان برای شنود و دسترسی به مکالمات تلفن همراه و ایمیل‌های شخصی به کار گرفت و براساس اسناد به دست آمده، دولت‌های عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عمان، قطر، الجزایر و مراکش خریداران این تجهیزات و فناوری مرتبط با آن بوده‌اند.

براساس این گزارش، فروش این محصولات به کشورهای خاورمیانه از طریق یک شرکت هلندی صورت گرفته که بی‌ای‌ئی آن را در سال ۲۰۱۱ خریداری کرد. 

این شرکت در هلند ثبت شده و هلندی است و با نام "شرکت تجهیزات کاربردی اطلاعات بی‌ای‌ئی" فعالیت می‌کند. 

این شرکت هلندی فروشنده انواعی از وسایل شنود و تجسس است که می‌توان آنها را برای جمع‌آوری، دسته‌‌بندی و تجزیه و تحلیل محتوای چند میلیون مورد ارتباط تلفنی و ایمیل به کار برد.

فردی که گفته است زمانی از کارکنان این شرکت بوده به بی‌بی‌سی گفته است که با این تجهیزات می‌توان هر گونه "ترافیک اینترنتی" را در سطح یک کشور شنود کرد یا افراد یا منابع مشخصی را زیر نظر گرفت. 

فناوری مورد استفاده در این تجهیزات که "اویدنت" نام دارد می‌تواند موقعیت جغرافیایی افراد مورد نظر را با پیگیری داده‌های ارسالی تلفن همراه تعیین کند. 

این فناوری همچنین قادر به شکستن رمز و دستیابی به اطلاعات فردی است.

اسناد به دست آمده همچنین نشان می‌دهد که برخی مراجع دولتی بریتانیا هشدار داده بودند که ممکن است از این وسایل به نحوی استفاده شود که امنیت بریتانیا و متحدان این کشور را هم به مخاطره اندازد. 

ایمیل‌های مبادله شده بین شرکت هلندی و مقامات چند وزارتخانه در بریتانیا حاکی از آن است که مقامات دولتی ابراز نگرانی کرده بودند که ممکن است از همین تجهیزات برای شکستن رمز و دسترسی به ارتباطات محرمانه و حساس بین نهادهای بریتانیایی با یکدیگر یا با متحدان این کشور استفاده شود.

در سال ۲۰۱۵، یک کارشناس دولتی بریتانیا در پاسخ به وضعیت صادرات چنین تجهیزاتی گفت که در صورتی که نهادهای امنیتی بریتانیا درخواستی برای این منظور دریافت کنند قطعا با آن مخالفت خواهند ورزید. 

با اینهمه، شرکت هلندی توانست مجوز دولت آن کشور برای صدور این تجهیزات و فناوری همراه آنها به کشورهای خاورمیانه را به دست آورد.

بی‌بی‌سی گفته است که تلاش خبرنگاران این شبکه برای دریافت اطلاعاتی از دولت‌های خاورمیانه به جایی نرسیده اما سخنگوی شرکت بی‌ای‌ئی گفته است که "فناوری ما نقشی اساسی در تواناسازی بریتانیا و متحدان آن برای مقابله با تروریسم بین‌المللی، حمایت از قانون و امنیت شهروندان در داخل و خارج از بریتانیا ایفا می‌کند." 

این شرکت گفته است که هنگام فروش هرگونه تجهیزاتی به دولت‌های خارجی، اطمینان حاصل می‌کند که خریداران "مقررات مربوط به صادرات و همچنین معیارهای این شرکت در زمینه فروش تجهیزات مختلف را به طور کامل رعایت می‌کنند و برای این منظور، تمامی قراردادهای ما به دقت مورد بررسی و ارزیابی کارشناسان قرار می‌گیرد."


شرکت بی‌ای‌ئی در سال ۱۹۹۹ از ادغام شرکت هوا-فضای بریتانیا (بریتیش ایروسپیس) و شرکت سیستم های الکترونیکی مارکونی تشکیل شد و در زمنیه هواپیماسازی نظامی و غیرنظامی، ساخت شناورهای نظام و تجهیزات پیشرفته نظامی فعالیت دارد. 

شماری از ارتش‌های جهان از جمله بریتانیا و آمریکا از خریداران کالاهای ساخت این شرکت است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…