Skip to main content

ترامپ از دیوان عالی آمریکا خواست فورا فرمان منع سفر را تایید کنددونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با انتشار یک رشته توییت از دیوان عالی آمریکا خواست که در رویه خود در قبال فرمان مهاجرتی آقای ترامپ "به سرعت" تجدید نظر کنند و از دولت خود نیز خواست طرح ممنوعیت سفر برای اتباع برخی کشورها را تشدید کند.

رییس جمهور آمریکا در توییتر نوشت: "وزارت دادگستری باید طرح اولیه ممنوعیت سفر را می‌پذیرفت نه اینکه نسخه آب‌رفته‌ای که به جایی بر نخورد را به دیوان عالی ارائه کند."

او در توییت دیگری نوشت: "وزارت دادگستری باید در دیوان عالی برای رسیدگی قضایی فوری به نسخه آب‌رفته ممنوعیت سفر جلسه تشکیل دهد و به دنبال ممنوعیتی بسیار سخت‌تر باشد."

توییت‌های دونالد ترامپ درست بعد از حمله تروریستی لندن منتشر می‌شود که رییس جمهور آمریکا دیروز به آن با لحنی کنایه‌آمیز واکنش نشان داد و صادق خان شهردار لندن را متهم کرد که خطر تروریسم را ناچیز می‌پندارد. 

صادق خان گفته بود این بود که مردم لندن از حضور پلیس در خیابان‌ها نگران نشوند و این اقدام فقط برای تامین امنیت است.

ساعتی بعد سفیر آمریکا در بریتانیا با تمجید از مدیریت صادق خان لحنی دوستانه‌تر در پیش گرفت و در توییتر به او تسلیت گفت.

هفته پیش تیم حقوقی دونالد ترامپ از دیوان عالی این کشور خواسته بود تا اجازه دهد فرمان اجرایی جنجالی او بلافاصله به اجرا گذاشته شود.

یکی از نخستین اقدامات دونالد ترامپ پس از شروع دوره ریاست جمهوری، فرمانی اجرایی بود که سفر اتباع هفت کشور از جمله ایران را به آمریکا به مدت نود روز متوقف می‌کرد.

این دستور که جوانب حقوقی آن به خوبی در نظر گرفته نشده بود در دادگاه‌های ایالتی مطرح شد و دادگاه‌ها آن را نقض کردند. 

رییس جمهور آمریکا ناامید نشد و دستور تجدید نظرشده‌ای در ماه مارس صادر کرد که تعداد کشورها به شش کاهش یافت و افرادی هم که ویزای معتبر آمریکا داشتند از آن مستثنی شدند. 

این حکم هم در دادگاه‌های ایالتی به چلش کشیده و نقض شد.

رییس جمهور آمریکا که قول داده بود منصرف نشود و کار را به دادگاه عالی بکشاند، اکنون از دادگاه عالی خواسته بلافاصله حکم دادگاه‌های ایالتی را نقض کند. 

اما دیوان عالی آمریکا به ندرت ممکن است به تشکیل جلسه قضایی "اضطراری" تن دهد.

دونالد ترامپ از زمان انتخابات ریاست جمهوری سفر اتباع برخی کشورها (در واقعیت کشورهای مسلمان) را برای امنیت ملی آمریکا خطرناک خوانده و اکنون نیز بر آن پافشاری می‌کند. 

اما مخالفان می‌گویند این تصمیم تبعیض‌آمیز است و چون محور آن تبعیض بر اساس مذهب است که ناقض قانون اساسی آمریکا است.

بن کاردین سناتور دمکرات که با فرمان ترامپ مخالف است امروز گفت آقای ترامپ با توییتهای جدید "به وضوح قصد خود را روشن کرده" و انتقاد خود از دستگاه قضایی آمریکا را دوباره مطرح کرده است.

او به سی‌ان‌ان گفت: "دادگاه حکم داده و گفته از فرمان اجرایی سوء استفاده شده است. وکلای دونالد ترامپ سعی کردند این توجیه را بیاورند که این فرمان اجرایی منع سفر نیست بلکه بررسی پیش‌داورانه بسیار شدید است. 

اما رییس جمهور این را روشن کرده که این منع سفر است."

بررسی پیش‌داورانه به مقرراتی می گویند که اجازه می دهد با برخی افراد بر اساس ملیت، مذهب، قومیت یا معیارهای دیگر با پیش داوری برخورد شود و مثلا این پیش فرض وجود داشته باشد که اگر فردی از کشورهای اسلامی به آمریکا سفر می کند بیشتر احتمال دارد "تروریست" باشد تا کسانی که از کشورهای دیگر به آمریکا می آیند.

دونالد ترامپ در توییت‌های امروز همچنین هشدار داد که اگر این کشمکش قضایی در مورد منع سفر ادامه یابد او از دولت خود خواهد خواست تا بررسی پیش‌داورانه را با سختگیری بیشتری به اجرا بگذارد.

هفته گذشته دولت آمریکا تصویب کرد که متقاضیان ویزای آمریکا باید اطلاعات شبکه‌های اجتماعی خود را به وزارت خارجه آمریکا اعلام کنند.

کنسولگری‌های آمریکا که روادید ورود به این کشور را صادر می‌کنند پرسش‌نامه‌ای را در اختیار متقاضی می‌گذارند که در آن نام کاربری خود را در شبکه‌های اجتماعی در پنج سال گذشته اعلام کند.


علاوه بر این از متقاضی درخواست می‌شود که آدرس ایمیل، شماره‌های تلفن و اطلاعات شخصی خود را تا پانزده سال پیش اعلام کند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…